Реферат: Особливості менеджменту в економічно розвинутих країнах

Важливою складовою механізму управління якістю є гуртки контролю якості (ГКЯ) — організаційна форма спільного пошуку вирішення проблем виробництва і яко­сті безпосередніми виконавцями. Як правило, ГКЯ фор­мують з 6—12 працівників виробничої дільниці чи цеху: робітників, ІТП, керівників низового рівня. Робота ГКЯ відбувається у формі засідань здебільшого у неробочий час відповідно до затвердженого адміністрацією плану 2—4 рази на місяць. Для ведення засідань обирають ке­рівника, нерідко змінного, а інколи роботою ГКЯ керує запрошений консультант. За результатами обговорення ГКЯ формулюють найважливіші проблеми (3—4 на рік) і розробляють детальні плани їх вирішення. Учасники регулярно виступають із самозвітами і готують щорічні звіти про роботу в ГКЯ. На підсумковій нараді наприкін­ці року присутні керівники компанії, її президент. Кра­щим ГКЯ надається право маркувати свою продукцію власним клеймом. Адміністрація матеріально і мораль­но стимулює гуртківців, вони проходять спеціальне на­вчання методів визначення якості товарів. Гуртки нале­жать до загального організаційного механізму фірми, їх роботою керує спеціальний комітет на чолі з віце-прези­дентом.

Основним принципом японського менеджменту є гру­пова робота, яка пронизує всю фірму зверху донизу. Як­що джерелом життєстійкості американського бізнесу є про­тестантська етика, то японського — синтоїзм як зрозумілий і прийнятний для всіх ідеал. Як правило, його формулю­ють у вигляді девізу. Наприклад, девіз компанії «Омрон»: «Працювати в ім'я кращого життя, кращого світу для

всіх». Таке формулювання місії організації дещо відріз­няється від розуміння її американськими та західноєвро­пейськими компаніями.



  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5