Історія
Всесвітній день дитини був заснований у 1954 році Генеральною Асамблеєю ООН. Саме 20 листопада 1959 року була прийнята Декларація прав дитини, яка визначила основні права дітей у всьому світі.
Традиційно в цей день проводяться різноманітні заходи, спрямовані на захист прав та інтересів дітей, поліпшення їхнього добробуту. Державні органи, громадські організації, ЗМІ приділяють особливу увагу проблемам дитинства.
Значення
Головною метою Всесвітнього дня дитини є привернення уваги суспільства до питань дотримання прав дітей у всьому світі. Адже надто часто права дітей порушуються через бідність, голод, війни, насильство, дискримінацію.
Це свято нагадує дорослим про їх обов'язки щодо захисту наймолодших членів суспільства, створення для них гідних і безпечних умов життя. Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство, освіту, медичне обслуговування та вільний розвиток особистості.
Традиції
Традиційно у цей день влаштовують благодійні концерти, фестивалі, виставки дитячої творчості, спортивні змагання. Популярним є проведення тематичних уроків у школах, присвячених правам дітей.
Також відбуваються зустрічі з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Волонтери допомагають дітям-сиротам, дітям з бідних та багатодітних сімей, дітям з інвалідністю. Благодійні фонди збирають кошти та речі першої необхідності для допомоги нужденним дітям.
Всесвітній день дитини - це нагода замислитися про те, як зробити світ кращим і безпечнішим для найменших громадян. Адже саме діти - це наше майбутнє, яке потребує нашої уваги, любові та піклування.