Історія свята
День працівників гідрометеорологічної служби відзначається в Україні щорічно 19 листопада. Це професійне свято було започатковане в Україні у 1995 році згідно з Указом Президента України Леоніда Кучми.
Історія гідрометеорологічної служби в Україні бере початок у другій половині XIX століття, коли у 1871 році в Києві була створена метеорологічна обсерваторія. У 1920 році розпочалась організація гідрометеорологічної служби УРСР. У 1922 році створено Українське гідрометеорологічне управління.
Сьогодні гідрометеорологічна служба України представлена центральним апаратом та підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Центральною геофізичною обсерваторією, Українським гідрометеорологічним центром, Українським гідрометеорологічним інститутом, регіональними центрами з гідрометеорології та іншими установами. Працівники гідрометслужби забезпечують спостереження за станом атмосфери, водних об'єктів, ґрунтів, проводять аналіз і прогнозування гідрометеорологічних процесів і явищ.
Традиції та святкування
Традиційно в цей день проводяться урочисті засідання та зібрання в колективах гідрометеорологічної служби. Відзначаються заслуги ветеранів галузі, кращі працівники нагороджуються грамотами та подяками.
До Дня працівників гідрометеорологічної служби приурочують науково-практичні конференції, семінари, круглі столи з актуальних питань метеорології та гідрології. Проводяться Дні відкритих дверей в установах гідрометеорологічної служби, екскурсії для школярів та студентів.
Також в цей день відбуваються спортивні змагання серед працівників галузі, конкурси професійної майстерності. Знані метеорологи дають інтерв'ю засобам масової інформації, розповідаючи про роботу гідрометеорологів.
Значення свята
День працівників гідрометеорологічної служби має важливе значення для вшанування людей, які працюють в цій надзвичайно важливій галузі. Адже своєчасні та точні гідрометеорологічні прогнози і спостереження є запорукою успішного ведення сільського господарства, розвитку транспорту, енергетики, туризму та інших галузей економіки.
Гідрометеорологічна служба відіграє виняткову роль у попередженні і реагуванні на небезпечні природні явища - урагани, повені, посухи, ожеледь та інші. Саме тому професіоналізм і самовідданість гідрометеорологів є запорукою збереження людських життів і мінімізації збитків від стихійних лих.
День працівників гідрометслужби дає можливість ще раз наголосити на важливій ролі цієї професії для суспільства та відзначити досягнення фахівців-гідрометеорологів.