Реферат: Державний кредит та його роль у формуванні фінансових ресурсів

Така система, у разі неповернення кредиту, забезпечує май­же стовідсоткове відшкодування банку-агенту, а отже й уря­дові, сум гарантій, це по-перше. По-друге, вона суттєво пере­шкоджає організаціям малого та середнього бізнесу, що мо­жуть не мати достатньої кількості майна для застави, залу­чати кредити потужних світових фінансових установ.

При вкладенні у великі підприємства основних зовнішніх кредитних ресурсів, отриманих під гарантію уряду, суттєво уповільнюється їхня окупність. До того ж механізм контролю за витрачанням запозичених ресурсів недосконалий, тому не­часто досягається очікуваний позитивний результат.

Отже, виникла нагальна потреба розробити досконалий ме­ханізм використання зовнішніх запозичень під гарантії уряду для підприємств малого та середнього бізнесу. В основу тако­го механізму мають бути покладені критерії спроможності щодо прибуткового використання коштів, виробництва про­дукції, що може замінити критичний імпорт, експортних мож­ливостей та конкурентоспроможності на внутрішньому спо­живчому ринку.


Використана література:

Василик О.Д. Теорія фінансів. –К.: Ніос, 2000. –416 с.

Кириленко О.П. Фінанси. –Тернопіль, 1998. –с.165 с.

Опарін В.М. Фінанси. –К, 1999. –164 с.

Сабанти Б.М. Теория финансов. –М.: Менеджер, 1998. –168 с.

Теория финансов: учебное пособие / Под ред. М.Е. Заяц, М.К. Филенко. –Минск: Вышейшая школа, 1997.

Финансы / Под ред. А.М. Ковалевой. –М.: Финансы и статистика, 1996.

Финансы /Под общ. ред. Л.А. Дробозиной. –М.: Финансы, Юнити, 2000. –527 с.

Финансы и кредит. Учебное пособие / Под ред. А.Ю. Казака. –Екатеринбург, 1994



  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3