Реферат: Значення і напрямки підвищення фінансових результатів виробничої діяльності
Фактичний рівень освітленості, як загальної так і комбінованої дещо нижчий від величин встановлених нормами (ВДОП 0.00-3.01-98)
Все запроектоване обладнання відповідає вимогам ПУЕ, ГОСТ 12.1.0.19-79,ГОСТ 12.1.030-81, ГОСТ 12.2.062-81.
Обладнання необхідно утримувати в небезпечному та справному стані . Недопускається працювати на несправному та незаземленому обладнанні.
Враховуючи характеристику середовища в приміщенні, категорію пожежної небезпеки та клас пожежовибухонебезпечності приміщень запроектовані проводка, вибір проводів, кабелів та посіб їх прокладання.
Проаналізуємо виробничі приміщення друкарні за станом середовища, пожежної небезпеки, ступенем небезпеки ураження електричним струмом.
Таблиця
Аналіз виробничих приміщень за станом середовища,
пожежної небезпеки та ступенем небезпеки
ураження електричним струмом.
Дільниці | Характеристика середовища в приміщенні | Категорія вибухопожежо небезпеки за СНиП 2.09.02-85 | Клас вибухопожеж онебезпеки за ПУЕ | Категорія небезпеки ураження електричним струмом |
Дільниця підготовки до друку | нормальне | В | П-II а | ПН |
Друкарська дільниця | нормальне | В | П- IIа | ПН |
Палітурна дільниця | запилене | В | П-IIа | ПН |
У виробничих прміщення друкарні необхідно дотримуватись вимог електробезепеки та пожежної безпеки згідно ПУЕ, ОНТП 24-86, ГОСТ 12.1.004-91, ГОСТ 12.1.010-76, Правил пожежної безпеки на підприємствах та в організаціях полуграфічної промисловості та Правил пожежної безпеки в Україні.
Заходи щодо електробезпеки:
електрообладнання заземлене;
передбачене захищене вимкнення , колібровані вставки запобіжників;
захист від статичної електрики.
Заходи щодо пожежної безпеки:
пожежні крани;
пожежні гідранти;
резервуари з водою;
пожежний щит з інвентарем;
установки пожежної сигналізації;
первинні засоби пожежогасіння – вогнегасники і т.д.
Організація робочого місця з точки зору охорони праці.
Організація робочого місця передбачає раціональне його планування, певне оснащення і обладнання.
Для організації робочого місця важливим є правильне просторове розміщення матеріальних елементів виробництва і самого робітника.
Правильна організація робочих місць забезпечує оптимальні умови праці, високу продуктивність, якість друкованої продукції.
Порядок розміщення устаткування і відстані між машинами визначаються їх габаритами, технологічними вимогами та вимогами безпеки праці.
Проектом передбачено ввести в експлуатацію наступне обладнання:
-фотонаборний автомат Crosfild 636;
проявочну машину DU PORT Easy 72;
ламінатор Eagle 65;
сканер.
Організуємо планування робочого місця для оператора на фотонабірному автоматі Crosfild 636.
Заходи щодо покращення умов та стану охорони праці.
Проаналізувавши стан та умови праці на ВАТ “Коломийська друкарня ім.Шухевича” для покращення умов та стану охорони праці проектом рекомендуються настпні заходи:
провести навчання з питань охорони праці та атестацію з усіма прцівниками друкарні;
провести атетстацію окремих робочих місць;
створити оптимальні мікрокліматичні умови у виробничих приміщеннях у яких вони не відповідають санітарно-гігієнічними нормами
довести рівень освітлення до вимог норм;
знизити рівень шуму до допустимого рівня.
Для покращення фінансового стану ВАТ “Коломийська друкарня ім.Шухевича”рекомендуємо впровадити наступне обладнання:
-вентилятор В4.
Висновки
Коломийська друкарня ім.Шухевича – підприємство, яке займається підприємницькою діяльністю по випуску книжкової, газетної, бланкової та кольорової продукції.
Аналіз структури товарної продукції показав, що друкарня спеціалізується по випуску газетної та бланкової продукції. Частка цих видів у структурі товарної продукції найбільша і становить у 2001 році 56,7% і 20,2% відповідно.
Товарна продукція у 2001 році порівняно із 2000 роком зросла на 26,9%. Це відбулося при скороченні чисельності працівників на 3 чоловіки, при цьому фонд заробітної плати зріс на 21,9%. Це є позитивним для даного півдприємтсва і свідчить про ріст продуктивності праці, який на 1-го працюючого склав 135,6%.
За аналізований період зріс обсяг реалізації на 20,6%. Дана ситуація є позитивною для ВАТ “Коломийська друкарня ім.Шухевича ” та з іншого боку збільшення залишків нереалізованої продукції, які зросли на 58,2 тис.грн., що негативно вплинуло на показники обсягу і реалізації.
Негативним моментом у здійсненні друкарнею виробничої діяльності є ріст повної собівартості реалізованої продукції, яка у 2001 році зросла на 21,7%, відповідно до минулого періоду. Це пояснюється збільшенням витрат на сировину і матеріали, які в порівнянні з 2000 роком зросли у 1,4 рази.
При збільшенні собівартості виробничої продукції зросли ціни на газетну та іншу друковану продукцію, що склали відповідно +24,0грн./1000 газет А2-4 полоси; + 16,0 грн/тисюаркушевідбитків фА1. Збільшення цін на газетну продукцію стало можливим завдяки регульованому рівню рентабельності.
Звітні показники свідчать, що середньорічний залишок капіталу зріс на 181,3%, балансовий прибуток зменшився на 44,8% та “чистий ”прибуток на 32,5%. Через збільшення собівартості реалізованої продукції, незважаючи на
зростання виручки від реалізації товарної продукції, прибуток від реалізації зменшився 3,7%. Дана ситуація є негативною для ВАТ “Коломийська друкарня ім.Шухевича” і несприятливо вплинула на покзники рентабельності підприємства, які склали( -25,4%), рентабельність продукції – (-10,3%).
Отже, проаналізувавши діяльність ВАТ “Коломийська друкарня ім.Шухевича” можна стверджувати, що в основному негативно вплинули на діяльність підприємства збільшення витрат на сировину та матеріали. Ця обставина спонукає керівництво друкарні шукати постачальників більш дешевої сировини і матеріалів, для зниження собівартості продукції.
Також актуальним для друкарні буде освоєння виробництва нової продукції для дозавантаження обладнання, яке в свою чергу потребує спеціалістів певних профілів та розрядів для здійснення ефективного його використання та експлуатації.
Провівши у технологічній і асиртиментній політиці зміни, ВАТ “Коломийська друкарня ім.Шухевиача” зможе активізувати підприємницьку діяльність, підвищити конкурентноспроможність продукції, покращити фінансово-економічні результати.
В Україні відбуваються глибокі економічні зміни, зумовлені процесами розбудови ринкової економіки. За період реформування адміністративно-командної економіки, значною мірою трансформувалися умови функціонування всіх її складових ланок. Це пов’язане з появою значної кількості підприємств, заснованих на недержавних формах власності, докорінною зміною системи ціноутворення, а також системою оподаткування, кредитування і розрахунків, певним розвитком ринкової інфраструктури.
У галузі книгодрукування також відбулися великі зміни.З’явилося багато недержавних підприємств, які успішно здійснюють підприємницьку діяльність на території України та за кордоном.
Державні поліграфічні підприємства перебувають в складному становищі щодо технічного рівня виробництва і можливості використання виробничого потенціалу. Це зумовлене передусім застарілими основними фондами, які не можуть виготовляти якісну продукцію при низькій собівартості. Переозброєння державних підприємств новим обладнанням і освоєння нових технологій – складний і капіталомістки процес.
Спостерігається процес приватизації державних поліграфічних підприємств і створення акціонерних товариств відкритого чи закритого типу.
Галузь книгодрукування є особливою галуззю. Яка повинна знаходитися на підтримці держави. Це повинно відображатися у зниженні ставок податку, наданні різних пільг підприємствам- виробникам книжкової та газетної продукції.
Для вирішення проблем з браком обігових коштів, для оновлення устаткування, покращення умов праці, поліграфічним підприємствам необхідно шукати резерви для підвищення фінансових результатів.
Головним завданням кожного підприємства є підвищення прибутку, оскільки прибуток є основним джерелом фінансування розвитку підприємства, удосконалення його матеріально-технічної бази забезпечення в інвестування.
Дипломний проект розроблений на тему: “Покращення фінансово-економічних результатів ВАТ “Коломийська друкарня ім.Шухевича” і складається з таких основних розділів:
I розділ – теоретична частина;
II розділ – аналіз фінансово-економічних результатів ВАТ “Коломийська друкарня ім.Шухевича”;
III розділ – проект покращення фінансово-економічних результатів друкарні. В ньому описується значення і методи фінансових результатів, проводиться аналіз економічної діяльності друкарні, проводиться дослідження та пошук резервів для півдвищення фінансових результатів.
Удосконалення ціноутворення
на книжкову продукцію
Аналіз рентабельності окремих видів продукції показав, що у 2001році не рентабельною (рентабельність = -17,0%) була книжкова продукція. При випуску продукції в обсязі 1138,0 тис.двохсторонніх аркушів фА2 (2276,0 тис.аркушевідбитків ф А2) собіватртість продукції складає 283,1 тис.грн. Вартість у гуртових цінах без ПДВ – 226,2 тис.грн.
Дослідження собівартості і ціни 1 тисюаркушевідбитків фА2 книжкової продукції за плановою калькуляцією на типове книжкове замовлення показало, що збільшення витрат на 1 тис.аркушевідбитків ф А2 складає 71,4%, а на 1 грн. книжкової продукції збільшення витрат складає 50,6%. Гуртова ціна (без ПДВ) за 1 тис. Аркушевідбитків ф А2 збільшиться на 19% фактично, проти планової калькуляції. Це дає підставу стверджувати, що при вормуванні ціни підприємство не враховує збільшення витрат на виготовлення.
Дослідження собівартості за видами витрат показали, що витрати на матеріали на 1 грн. продукції при збільшенні витрат вцілому на 50,6% збільшилися на 54% , тобто зростання матеріаломісткості відбувається більшими темпами, ніж збільшення витрат вцілому.
Витрати на заробітну плату на 1 грн.товарної продукції залишилися на плановому рівні, отже резервами зниження собівартості продукції є зниження матеріаломісткості. Якщо прийняти до уваги, що в структурі матеріальних витрат, вартість паперу становить 97,75% (див.калькуляцію) , то перевищення витрат по матеріалах припадає на вартість паперу.
В умовах використання паперу за цінами , які перевищують передбачені плановою калькуляцією, потрубно формувати ціну з урахуванням фактичних витрат на папір. Для підвищення конкурентноспроможності книжкової продукції у ВАТ “Коломийська друкарня ім.Шухевича” слід удосконалити роботу маркетингової служби ринку матеріальних ресурсів, зокрема паперу.
Таблиця.
Планування і фактична собівартість
1 тис.
Витрати тис.грн. | За плановою калькуляцією | Фактично, тис.грн. | Відносне відхилення від планової, % |
1. Матеріали | 19,43 | 230,5 | |
2. Заробітна плата | 1,3 | 9,0 | |
3. Відрахування на соц.заходи | 0,5 | 3,375 | |
4. Загально-виробничі, адміністративні та збутові | 6,77 | 40,22 |