Реферат: Загальна частина характеристика підприємства

У практиці можливі випадки, коли покупцем оплачені закуплені матеріальні цінності (матеріали, паливо, запасні частини тощо), але не доставлені транспортною організацією до місця призначення, хоч і передані йому вантажовідправником. У покупця виникає відволікання коштів на оплату активів, що як фізичні предмети відсутні. Такі активи називаються "Матеріальні цінності в дорозі" і показують їх у балансі окремою статтею. Облічуються матеріальні цінності в дорозі за кожним їх видом і кожним платіжним документом окремо.

Матеріальні цінності в дорозі для підприємства-покупця е дебіторською заборгованістю і облічується вона за окремими об’єктами обліку на рахунку № 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками".

У випадках, коли підприємство-покупець перерахувало кошти постачальникові матеріальних цінностей, а постачальник не відправив вантажі згідно з цими платіжними документами, такі документи у підприємства-покупця можуть теж проходити по статті балансу "Матеріальні цінності в дорозі" і називаються вони "безтоварні рахунки-фактури".

При виявленні оплачених безтоварних рахунків-фактур сплачені суми потрібно знімати зі статті "Матеріальні цінності в дорозі" і відносити в дебет рахунку № 63 "Розрахунки по претензіях".

Терміни позовної давності по таких явно нечесних операціях становлять один рік і дають додаткову можливість повернути кошти, одержані нечесним постачальником, і одержати від нього проценти за використання чужих грошей.

Матеріальні цінності, що надійшли на підприємство помилково, не оформляються відповідними прибутковими документами, але потрапляють до облікової рубрики "Матеріальні цінності в дорозі".

Основним напрямком вибуття матеріалів зі складів є їх відпуск (передача) на виробництво. Крім того, може мати місце внутрішнє переміщення матеріалів, і в окремих випадах — реалізація на сторону.

Бухгалтерія здійснює контроль за правильними витратами сировини за допомогою рецептури і норми виходів.

Сировину для виробництва відпускає комірник представникові виробництва (наприклад, старшому майстрові), який складає звіт, де зазначає витрати основної і допоміжної сировини відповідно до наведених вище рецептур.

МШП за своєю функціональною роллю на підприємстві є такими ж засобами праці як і ОЗ, але мають і особливості оборотних засобів.

Відповідно до Положення про організацію бухгалтерського обліку до МШП відносяться:

предмети терміном служби менше одного року незалежно від їх вартості;

предмети вартістю менше 15 НОМ за одиницю незалежно від терміну служби;

знаряддя лову незалежно від вартості і терміну служби;

бензомоторні пили, сучкорізи, сезонні дороги, тимчасові будівлі терміном експлуатації не більше двох років;

спеціальні інструменти і пристосування;

спеціальний одяг, спеціальне взуття, а також постільні речі;

формений одяг, призначений для видач працівникам підприємства, а також одяг і взуття в закладах охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, що утримуються за рахунок бюджету;

тимчасові споруди, пристосування і пристрої, витрати на зведення яких включаються до собівартості будівельно-монтажних робіт;

тара для зберігання ТМЦ на складах

предмети, призначені для видачі напрокат незалежно від вартості.

Синтетичний облік МШП ведеться на активному рахунку №12 “Малоцінні швидкозношувані предмети”.

Аналітичний облік ведеться за:

- субрахунками;

- за місцем знаходження і матеріально-відповідальними особами;

- за окремими предметами, що належать до складу кожної групи МШП.

Надходження МШП відображають у регістрах бухгалтерського обліку (ж/о №6) за ціною придбання включаючи затрати, пов’язані з доставкою їх на підприємство, тобто фактичною собівартістю.

Література:

Спеціальний додаток до Галицьких контрактів № 48, 1999 рік.

Діловий тижневик “Галицькі контракти” № 12, березень 1999 рік.

Н.М. Ткаченко “Бухгалтерський облік на підприємствах України з різними формами власності”, Київ “А.С.К.”, 1998.



  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6