Реферат: Підхід до природи з точку зору нетрадиційних поглядів

На природу можна впливати такими способами:

фізично - змінюючи конфігурацію якої-небудь істоти чи іншого об’єкта в Природі, шляхом прикладання до нього ззовні фізичних сил;

фізіологічно, або астрально, впливаючи з метою зміни об’єкта на циркулюючі в ньому флюїди. Сюди відноситься вся медицина і деякі магічні дії;

психічно, безпосередньо впливаючи не на флюїди, а на керуючі ними сутності.

Людина, всі здібності якої розвинені в сприятливих умовах, може керувати явищами Природи. Своїм організмом людина повністю занурена в матеріальну Природу, і, впливаючи на нього, людина може робити деякий вплив на оточуючу Природу. Природа трояка. В ній розрізняють фізичну і астральну сторони, а астральна частина в свою чергу ділиться на фізіологічну і психологічну.

Рухом і жестом (нога і рука) людина діє головним чином на фізичну Природу, словом і поглядом (гортань і око) – на астральну. В організмі людини діють ті ж сили, які діють в астральній Природі, і сам організм є не що інакше, як тваринна істота, назначена Природою до послуг людини – безсмертного руху, - в цьому ключ будь-якої магічної дії.

Відчуття.

Ні одна пристрасть не забирає у людини так багато енергії, як відчуття. Залишаючись доброчинним в думках, словах і в діях, людина зберігає велику кількість нервових, ефірних і розумових сил. Продуктивна енергія, коли вона підкорена, легко може бути перетворена в особливий вид енергії, що називається “оджась”. Його дії такі, що один може виговорювати високі думки прекрасною мовою, але вони не справляють враження на людей; другий – не володіючи красномовством і глибиною думки, - завойовує людей.

Порада: не вживайте гострих, збуджуючих засобів і м’яса, старайтесь досягнути повного володіння над своєю фантазією і над своїм тілом у чуттєвому відношенні. При сильних приступах чуттєвості користуйтеся поглинанням енергії шляхом дихання. На ніч потрібно робити самонавіювання спокійного сну без сновидінь. Важливо також сконцентрувати статеву енергію в сонячному сплетінні. Зосередьте увагу на уявленні відволікання статевої енергії від статевих органів і направлення її до сонячного сплетіння. Дихайте ритмічно, в думці уявляючи себе, як з кожним вдиханням сонячне сплетіння поглинає енергію. Через деякий час ви відчуєте в сонячному плексусі потік енергії. При бажанні використати цю силу, потрібно дихати ритмічно, направляючи цей струм до голови (для посилення розумової діяльності), до хворого місця і т. ін.

В’ялість.

Стан падіння духу, або в’ялість володіє людиною, входить в її звичку, робиться немов пристрастю. Якщо людина не бореться з цим станом, а підкоряється йому, то вона губить цим свою енергію, фізичну і розумову.

Порада: зосередити увагу на думках радості і щастя (протягом 2-3 хвилин). Потім зробити собі відповідне самонавіювання, в думці уявляючи себе веселим і життєрадісним. Після цього, щоб підняти енергію організму, викликати легке збудження нервової діяльності, потрібно звернутися до сонячного дихання (3-5 хвилин) або до прийому тренування м’язів.

Печаль. (Смуток).

Це почуття більш гостріше, ніж в’ялість. Різниця між ними полягає в тому, що при в’ялості причина її скрита, невідома, а в основі печалі лежить явна причина.

Порада: звертати увагу на щось величне, збуджуюче, радість (уява ясного сонячного дня) і піддатися тим почуттям, які впливають на людину при такому стані), що потребує 3-5 хв. Потім дихання, яке супроводжується поглинанням енергії. Якщо печаль і в’ялість часто володіють вами, потрібно щоденно (незалежно від настрою) користуватися навіюванням, звертаючись до впливу сонячного дихання. Особливо корисним прийомом є спосіб, що служить для збудження нервової енергії.

Гнів.

Гнів буває трьох видів: без зовнішнього прояву; проявлений в мові і на ділі (вибуховий характер); тривалий гнів (злопам’ятний), який переходить в гіршу форму – ненависть.

При гніві людина губить значну долю енергії, більш значну, ніж при інших пристрастях.

Порада: якщо ваш гнів ще не встиг розростись, то порахуйте до 10, 15, 20 в прямому і зворотньому порядку. Повторіть це декілька разів. Поглинання енергії при допомозі дихання дуже сумісне в цьому випадку. Повторіть цей прийом 10-15 разів, супроводжуючи його сильним напруженням м’язів живота. Навіюйте собі щоденно, щго вас не дратує навколишнє, що вас не можна розсердити, вивести із себе. Так як сильний гнів потрясає нервову систему і ослаблює енергію, рекомендуємо виконати вправу плексуса, потім виконати місячне дихання (2-3 хв.), потім ритмічне.

Ненажерливість.

Ненажерливість полягає в надмірному вживанні їжі в кількості більш значній, ніж це необхідно для фізичного існування. Сюди ж відноситься вживання їжі заражи смакових властивостей. Не говорячи про те, що ненажерливість приносить велику шкоду фізичному організму (ожиріння), воно сприяє посиленню таких пристрастей, як і гнів і відчуття і, крім того, притуплює розумові здібності, викликає в’ялість, лінивість, і є значним бар’єпром на шляху до психічного розвитку, так як посилена діяльність шлунка забирає велику кількість нервової сили, потрібної для процесу травлення, а задоволення пристрасті їжею сильно ослаблює волю. Порада: поступове зменшення їжі, яка все одно має бути пасивною. Фізичні вправи на свіжому повітрі, які викличуть нормальний, а не надмірний апетит. Відвертати думки від смачних страв. Сонячне дихання в таких випадках найбільш корисне. Посилюючи обмін речовин, воно сприяє згорянню жирів і запобігає ожирінню.

Лінощі.

В більшості випадків лінощі залежать від нестачі енергії або є нерозумною звичкою, результатом ненажерливості або пасивності. Вона ослаблює волю і енергію. Якщо причина лінощів полягає в слабкості нервовоє системи, в нестачі енерргії, то кращим засобом є сонячне дихання (коли потрібний швидкий підйом енергії) і ритмічне дихання для щоденного застосування. В іншому випадку рекомендуємо самонавіювання дією напруження волі, а також фізичні вправи. Хорошим прийомом є боротьба з втомленістю. Не дивлячись на втомленість, закінчіть роботу, а потім уже відпочивайте. Через деякий час ви зовсім звільнитесь від лінощів, а втомленість буде зникати по першій вимозі волі.

Заздрість.

Це бажання людини мати “щось”, будь то предмет або яку-небудь вищу якість і ін., що належить іншому, бажання, супроводжуюче роздратуванням, образою, що дана особа володіє цим “щось”, а вона – ні.

Порада: так як заздрість сильно поглинає волю і силу, потрібно старатися бути байдужим до володіння чим-небудь, розумово, мовно і на яву. Коли людина не шукає чого-небудь, то ця річ сама до неї прийде. Поглинання енергії і самонавіювання допомагають звільнитися від заздрості. Головну роль відіграє уважне відношення (контроль) до своїх думок. Всяку думку, яка має хоч і далекий характер до заздрості, потрібно прогнати і перевести на інші думки.

Брехня.

Вона буває трьох видів:

мовна, коли людина вводить в оману інших невірними поясненнями і тлумаченнями фактів;

самообман – несвідома брехня, при якій, обманюючи інших, людина починає вірити собі;

брехня життя, коли хтось когось обманює своїми поступками, діями, зовнішнім життям.

Брехня затьмарює розум і заважає вдосконаленню. Ніколи не брешіть, навіть в жарт. Всякі думки викликають вібрації, які в свою чергу викликають подібні вібрації. Свідомо обманюючий інших накінець почиає обманювати і себе.

Потрібно завжди бути правдивим на словах, в думці і на ділі, щоб відбитки ваших ідей, промов і справ не роз’єднались між собою. Таким чином, брехня є істинне самовбивство в мініатюрі.

Гордість і надмірність.

Включає намагання значити щось для інших або мати перевагу в чужій думці, це змушує людину шукати увагу інших людей, прагнути їх похвали, завдяки чому проходить втрата психічних струмів.

З гордістю зв’язана надмірність, при якій людина насолоджується своїми перевагами над іншими. Треба підкорити свою надмірність, бо вона відштовхує від себе людей і витрачає вашу силу. Не задовільняйте її, і ви збережете силу, яка приверне до вас увагу інших людей, без будь-якого зусилля з вашої сторони.

Постійна турбота про земні блага відвертає увагу від вищих намагань, притуплює підвищені нахили, розпускає розум і душу людини і робить її рабом обставин. Ось чому люди, які намагаються до пізнання вищих планів, проповідували відректися від матеріальних благ.

Вода.

Структуру води можна змінити, впливаючи на неї певними засобами. Молекули цієї рідини, з’єднані між собою головним чином відносно слабкими, так званими водневими, зв’язками, утворюють складні мінливі будови. Звичайна вода має “крихку” структуру, яка може змінитися під впливом зовнішніх сил, у тому числі й магнітного поля.

В намагніченій воді прискорюється кристалізація розчинених речовин коагуляція твердих часток, деякі хімічні реакції. Щоб при цьому отримати помітний ефект, необхідно правильно підібрати наруженість магнітного поля і швидкість протікання води. магнітна обробка дає відчутні результати тільки тоді, коли вода попередньо чимлсь №розтривожена”, наприклад, тече з певною швидкістю, перенасичена різними речовинами, зазнавала різкої зміни температури або, наприклад, через неї водночас із дією магнітного поля пропускався електричний струм. Вода майже добу “пам’ятає” завдану їй електромагнітну “образу” – густина, поверхневе напруження, електропровдність та інші властивості води під дією низькочастотних полів малої інтенсивності змінюються на цей тармін. Магнітне поле викликає зазначені вище ефекти лише тоді, коли вода містить у собі домішки, тобто речовини з феромагнітними властивостями. Обробка магнітним полем води з різних джерел дає неоднаковий ефект, бо “між речовиною, що відповідає формулі Н2О і водопровідною річковою, і наввіть дистильованою водою – дуже велика різниця.