Реферат: Суверенітет держави. Зв’язок суверенітету держави з народним суверенітетом

Державний, народний і національний суверенітети є взаємо­залежними в демократичній державі.

Україна як суверенна демократична держава втілює в собі суверенітет держави, суверенітет нації та суверенітет народу. Реалізація в Україні права на політичне самовизначення, аж до відокремлення (вищий щабель національного суверенітету, що призводить до встановлення державного суверенітету), є об'єк­тивно закономірним процесом.


[1] Термін суверенітет (фр. — верховна влада) стосовно держави вперше вжи­тий Жаном Боденом (Франція, XVI ст.).

[2] Юрисдикція (лат jurisdictio — суд, судочинство) — обсяг правомочностей відповідних державних органів (суду, арбітражного суду, адміністративних органів та ін.) вирішувати спори про право і справи про правопорушення, зокрема оцінювати дії особи з погляду правомірності і застосовувати юри­дичні санкції до правопорушників.

[3] Нація (в юридичному відношенні) рівнозначна терміну «народ». У термін «на­ція» вкладається і значення громадянства. Нація — громадяни держави різ­них національностей, об'єднані схожістю у вирішенні істотних політичних і психологічних проблем. Ця схожість виникає внаслідок проживання на одній території і тривалого спілкування один з одним. Нація (в етнічному відношенні) — етносоціальна спільнота, в якої сформувалося самоусвідом­лення своєї ідентичності (спільність історичної долі, психології і характеру, схильність до національних, матеріальних і духовних цінностей, тощо), а також територіально-мовна і господарсько-економічна єдність. Населення — сукупність фізичних осіб, незалежно від їх національності і громадянства. шо законно проживають на території конкретної держави.



  • Сторінка:
  • 1
  • 2