Реферат: Виробничі кооперативи
3. Здійснення контролю за скликанням виконавчим органом кооперативу загальних зборів членів кооперативу, виконанням рішень, прийнятих зборами. Здійснення контролю за виконанням цим органом рішень наглядацької ради, ревізійної комісії (ревізора) кооперативу, висновків аудиторської фірми (аудитора).
4. Забезпечення прав членів кооперативу. Контроль за дотриманням ними статутних обов'язків.
5. Ухвалення рішення про здійснення кооперативом великих угод і угод, у здійсненні яких мається зацікавленість.
6. Утворення і припинення повноважень виконавчих органів кооперативу, якщо це право за статутом кооперативу передано наглядацькій раді.
7. Представлення інтересів кооперативу в органах державної влади і місцевого самоврядування при рішенні питань, визначених статтею 23 Закону.
8. Представлення інтересів кооперативу в союзах (асоціаціях) кооперативів при рішенні питань, визначених статтею 25 Закону.
9. Твердження порядку денного і ведення загальних зборів членів кооперативу.
10. Винесення на рішення загальних зборів членів кооперативу наступних питань:
- розміщення і придбання кооперативом цінних паперів;
- рекомендації з розмірів виплачуваних членам наглядацької ради, правління, ревізійної комісії (ревізорові) винагород і компенсацій і визначенню розміру оплати послуг аудиторської фірми (аудитора);
-рекомендації з розподілу прибутку кооперативу;
- рекомендації зі зменшення пайового фонду кооперативу;
- рекомендації з прийому до кооперативу нових членів і припиненню членства в кооперативі;
- рекомендації з реорганізації і ліквідації кооперативу;
- представлення кандидатури на посаду голови кооперативу;
- рекомендації з реорганізації і ліквідації кооперативу.
11. Прийняття рішень і здійснення дій з інших питань, віднесених статутом кооперативу до компетенції наглядацької ради.
Склад повноважень наглядацької ради на вибір членів кооперативу може бути різним. Чим більше чисельний склад членів кооперативу, чим складніше розв'язувані їм задачі, тим більше може бути кількість членів наглядацької ради, а виходить, він може бути наділений більш широкими повноваженнями.
До виконавчих органів кооперативу відносяться голова кооперативу і правління.
Якщо число членів кооперативу більш десяти, він зобов'язаний створити правління. Кількісний склад правління визначається зборами. Персональний склад правління обирається зборами з числа членів кооперативу на термін, передбачений його статутом. Правління очолює голова кооперативу.
Голова кооперативу обирається незалежно від членів правління зборами з числа членів кооперативу на термін, визначений статутом кооперативу. Якщо в кооперативі створений наглядацька рада, голова кооперативу затверджується зборами по представленню наглядацької ради. Статутом кооперативу передбачаються право голови розпоряджатися майном кооперативу, умови оплати його праці, відповідальність за заподіяні збитки, а також підстави для звільнення його від посади.
Правління кооперативу керує діяльністю кооперативу в період між загальними збори членів кооперативу. У компетенцию правління входять питання, не віднесені до виняткової компетенції загальних зборів і наглядацької ради кооперативу.
У межах повноважень, наданих йому статутом, голова кооперативу діє від імені кооперативу без доручення, представляє кооператив в органах державної влади і місцевого самоврядування й організаціях, розпоряджається майном кооперативу, укладає договори і видає доручення, у тому числі з правом передоручення, відкриває рахунка кооперативу в банках і інших кредитних організаціях, здійснює прийом і звільнення найманих робітників, видає накази і розпорядження, обов'язкові для виконання членами кооперативу і найманих робітників кооперативу.
Голова несе персональну відповідальність за прийняті їм одноосібно рішення, результати роботи кооперативу, усілякі порушення правових актів і т.д. і т.п. Члени правління, колегіального органа, такої відповідальності практично не несуть. Оскільки небезпека виникнення особистої відповідальності малоймовірна, багато хто з членів правління по різних розуміннях особистого характеру, можуть голосувати при прийнятті правлінням рішення не просто з огляду на, але і підкоряючи думці голови, усвідомлюючи в той же час, що воно неправильно.
Відповідно до ст. 18 Закону „Про кооперацію” для здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю кооперативу загальні збори його членів обирає склад ревізійної комісії. Члени ревізійної комісії (ревізор) кооперативу не можуть одночасно бути членами наглядацької ради і правління суспільства. Природно, що голова кооперативу не може бути членом комісії або ревізором, і навпаки.
Ревізійна комісія (ревізор) кооперативу:
- здійснює перевірку фінансового стану кооперативу за підсумками роботи за фінансовий рік;
- проводить перевірку фінансово-господарської діяльності кооперативу з доручення загальних зборів членів кооперативу; наглядацької ради кооперативу; за вимогою не менш чим десяти відсотків членів кооперативу; за власною ініціативою.
Комісія представляє результати своєї перевірки загальним зборам членів кооперативу, його наглядацькій раді. Члени комісії (ревізор) вправі жадати від посадових осіб кооперативу надання необхідних для перевірки документів.
За підсумками перевірок комісія складає висновок, у якому повинно утримуватися:
- підтвердження вірогідності даних, що утримуються в звітах і інших фінансових документах кооперативу;
- інформацію про факти порушення встановлених правовими актами Російської Федерації порядку ведення бухгалтерського обліку і представлення фінансової звітності, а також правових актів Російської Федерації при здійсненні фінансово-господарської діяльності.
Компетенція комісії з питань, не передбаченим Законом, визначається статутом кооперативу, тобто кооператив вправі неї розширити, поставивши перед нею додаткові задачі
Для перевірки фінансово-господарської діяльності і підтвердження фінансової звітності кооперативу виконавчі органи кооперативу можуть залучати зовнішніх аудиторів з числа осіб, що володіють правом на здійснення такої діяльності.
Перевірка фінансово-господарської діяльності кооперативу аудиторами здійснюється також за рішенням наглядацької ради кооперативу або за вимогою не менш чим десяти відсотків членів кооперативу. В останньому випадку послуги аудитора оплачуються членами кооперативу, що зажадали такої перевірки.
Аудиторська діяльність регламентується Державним законом від 22.04.1993 р. №3126-ХІІ «Про аудиторську діяльність». Аудиторська діяльність (аудит) являє собою підприємницьку діяльність аудиторів (аудиторських фірм) по здійсненню позавідомчих перевірок бухгалтерської (фінансової) звітності, платіжно-розрахункової документації, податкових декларацій і інших фінансових зобов'язань і вимог підприємства, а також надання інших аудиторських послуг.
Кооператив, фінансово-господарську діяльність якого перевіряє аудитор (аудиторська фірма), має право одержувати від нього вичерпну інформацію про вимоги законодавства, що стосується проведення аудиторської перевірки, правах і обов'язках сторін - кооперативу й аудитора, а після ознайомлення з висновком аудитора (аудиторської фірми) - про нормативні акти, на яких ґрунтуються зауваження і висновки аудитора (аудиторської фірми), що зобов'язані надавати кооперативові цю інформацію.
Для того, щоб створити аудиторам необхідні умови для роботи в кооперативі, його працівникам необхідно знати їхнього права. Аудитор (аудиторська фірма) має право:
- самостійно визначати форми і методи аудиторської перевірки, виходячи з вимог нормативних актів Російської Федерації, а також конкретних умов договору з кооперативом;
- перевіряти в кооперативу в повному обсязі документацію про фінансово-господарську діяльність, наявність грошових сум, цінних паперів, матеріальних цінностей, одержувати роз'яснення по виниклих питаннях і додаткові зведення, необхідні для аудиторської перевірки;
- одержувати по письмовому запиті необхідну для здійснення аудиторської перевірки інформацію від третіх осіб;
- залучати на договірній основі до участі в аудиторській перевірці аудиторів, що працюють самостійно або в інших аудиторських фірмах, а також інших фахівців;
- відмовитися від проведення аудиторської перевірки у випадку не надання кооперативом необхідної документації.
C своєї сторони керівники й інші посадові особи кооперативу, що перевіряється, зобов'язані:
- створювати аудиторові (аудиторській фірмі) умови для своєчасного і повного проведення аудиторської перевірки, надавати всю документацію, необхідну для її проведення, а також давати по запиті аудитора роз'яснення і пояснення в усній і письмовій формі;
- оперативно усувати виявлені аудиторською перевіркою порушення ведення бухгалтерського обліку і складання бухгалтерської (фінансової) звітності.
Результатом аудиторської перевірки є висновок аудитора (аудиторської фірми), - документ, що має юридичне значення для всіх юридичних і фізичних осіб, органів державної влади і керування, органів місцевого самоврядування і судових органів. Висновок повинний складатися з трьох частин - вступної, аналітичноі підсумкової.
Кожна сторінка аудиторського висновку підписується аудитором, що проводив перевірку, і завіряється його особистою печаткою. При проведенні перевірки аудиторською фірмою аудиторський висновок, крім того, підписується в цілому керівником аудиторської фірми або уповноваженим їм іншою посадовою особою фірми і завіряється печаткою фірми. Кооператив зобов'язаний надавати зацікавленим особам тільки підсумкову частину аудиторського висновку.