Реферат: П'ять ступіней до успіху

Ради претенденткам, якою ще... чи вже...

1. Зробіть вид, що в резюме немає пункту про дату народження. Зрештою, жінок не прийнято запитувати про вік!!!

2. Нівелюйте свій біологічний вік, адже нам стільки років, на скількох ми себе почуваємо.

3. Переміните інтонацію. Вам усього за двадцять! Нехай не вистачає практики і знань, але у вас є енергія, ентузіазм і запопадливість. Підзарядите шефа своїми вольтами. Побачите, він прилипне до вас як магніт до позитивних часток. Головне, щоб відставав після роботи.

4. Вам за тридцять? Це ж колосальний досвід! Мудрість і багаж секретів, не тільки любовних. Загіпнотизуйте шефа професійними таємницями, і він буде дивитися на вас як кролик на удава. Не переплутайте: ви — удав, точніше мила, хитра коброчка.

...Особистість

Усі перераховані вище чи вимоги капризи (кому як подобається) можуть уплинути на рішення роботодавця. Але остаточне "так" чи "ні" буде сказано тільки за результатами загального враження від особистої бесіди з вами. Як свідчить опитування:

• Кожен роботодавець "грішить" особистісним відношенням навіть у сугубо ділових відносинах.

• Намалювати ідеальний портрет кандидатки практично неможливо — як говорять, на смак і колір... Роботодавець може об'єктивно оцінити вашу мову, манери, ерудицію й абсолютно суб'єктивно засудити за... допитливу пунктуальність.

• В основному здобувачу відмовляють "усього" по двадцятьох шести особистісних причинах. Судячи з їхнього рейтингу (додається), вага знань і досвіду перебільшений. При цьому недооцінюється значення самопрезентації.

Ради претенденткам, що вперше довідалися, що ніщо людське роботодавцю не чужо.

1. Прочитайте "Чорний список" і зробіть навпаки.

2. Удосконалюйтеся! Ви ж можете за двох тижнів скинути зайві "грами", щоб ввійти в шикарний костюмчик на розмір менше вашого. Виходить, зможете за лічені дні до співбесіди підбудуватися під будь-якого роботодавця.

3. Усіма правдами і неправдами вивідайте, що собою представляє контора, колектив і, звичайно ж, керівник. До дрібних подробиць, але без маніакального переслідування і дедуктивних методів. Так, ненав'язливо, щоб ніхто і не подумав...

4. Будьте акторкою! Майстерність перевтілення — наш, споконвіку жіночий коник. Якщо ми легко угадуємо бажання улюбленого, невже нам складно угадати, чого хоче чоловік, навіть якщо він начальник? Ну а чого точно не сприйме дійсна жінка, тим більше леді-бос, ми знаємо самі! ?

Чорний список

Причини, по яких вам можуть відмовити в працевлаштуванні (у порядку значимості):

1. Недоглянутий вид.

2. Розв'язність і самовпевненість.

3. Неписьменна мова.

4. Відсутність чіткої мети в роботі і посаді.

5. Нестриманість і нервозність.

6. Усунутий вид і відсутність ентузіазму.

7. Бажання працювати сугубо за графіком.

8. Націленість тільки на високу зарплату.

9. Постійне самовиправдання.

10. Вік.

11. Нечемність.

12. Невтішні відгуки про попередню роботі.

13. Погляд, що бігає.

14. Надмірна скромність.

15. Бажання просте прибудуватися.

16. Відсутність почуття гумору.

17. Недостатні знання і досвід за фахом.

18. Невлаштоване особисте життя.

19. Часте згадування про впливових знайомим.

20. Неорганізованість.

21. Хвастощі і зарозумілість.

22. Цинізм.

23. Радикальні ідеї й упередження.

24. Запізнення на співбесіду без поважної причини.

25. Відсутність зведень про компанію-роботодавця.

26. Непевні відповіді на питання.

ЯК ТРИМАТИСЯ НА СПІВБЕСІДІ?

Цілком можливо, на вас очікує конкурс: вільне місце одне — претендентів багато. Отож, за лічені хвилини треба справити на працедавця найліпше враження. Психологи вважають, що:

— на 55 відсотків це залежить від того, який ви маєте вигляд;

— на 38 — як розмовляєте;

— лише на 7 — про що розмовляєте.

Одяг має бути неяскравим, елегантним. Діловим. До речі, уникайте зелених барв. Про акуратність годі й казати (візьміть колготи про запас), це стосується й зачіски, прикрас. Косметики — мінімум, парфумів — теж. Сумочка — краще подібна до папки. Майте при собі гарний блокнот, дорогу ручку. Не забудьте годинник: по-перше, не запізнитеся, по-друге, підкреслите, що вмієте цінувати година.

Напередодні зустрічі побудьте вдома на самоті. Розслабтеся. Раніше ляжте спати. Алі не приймайте снотворного: наступного дня матимете "важку голову" й уповільнену реакцію.

Заздалегідь "програйте" зустріч: задавайте собі найімовірніші запитання, підготуйте на них чітку переконливу відповідь.

На співбесіді тримайтесь упевнено, з почуттям власної гідності. Принагідно всміхайтеся. Уважно, не перебиваючи, слухайте співрозмовника. Психологи запевняють: при цьому слід дивитися не в очі співбесіднику, а трохи вище його перенісся.

Намагайтеся справити враження людини зацікавленої в справах фірми (заздалегідь дізнайтеся про її історію, напрямки роботи, перспективи); особи, що може бути корисною (попередній досвід, ділові зв'язки), в усякому разі, доповіді до того всіх зусиль.

Не кажіть: "Не знаю", "Не вмію". Натомість: "Я вже робила щось подібне. Ворожу, це мені посильно. Швидко здобуваю нові знання". Неприпустимо: "Пішла з попереднього місця роботи через дурисвіта-шефа і жахливий колектив". Доцільніше: "Там для міні вже, на шкода, немає перспективи". Годі й казати про розчулені вигуки: "Ой, я таке забудько!", "З міні станеться — бовкнути зайве!" Нехай про це дізнаються без вашої допомоги і якомога пізніше.

Не соромтеся запитувати про майбутні обов'язки, режим роботи, можливі відрядження, зарплатню. Головешці, не мимріть щось на кшталт: "Ну, добрі. Тільки — для початку". Не забувайте: немає нічого тривалішого за тимчасове.

Якщо вам запропонують назвати зарплатню, поцікавтеся розміром середньої оплати праці фахівців вашого рівня. На меншу не погоджуйтеся. Краще пошукайте інше місце.

Непогано б почути від майбутнього шефа, чим саме не влаштовував його попередній працівник. І дати йому зрозуміти, на що сподіваєтеся ви: спілкування з клієнтами, організація й проведення презентацій, закордонні поїздки (за умови, що ви до цього підготовлені).

Якщо зустріч пройшла успішно, уточніть, де, коли і від кого ви дізнаєтеся про остаточне рішення.

Коли ж ви зрозуміли, що це місце вас не приваблює, приховайте розчарування і закінчіть аудієнцію з усмішкою. Можливо, ви ще зміните свою думку... Та й навіщо псувати гарне враження про собі? Якщо ви сподобалися, ваші дані занесуть у комп'ютер і згадають про вас при іншій нагоді.

ВАШ ПЕРШИЙ РОБОЧИЙ ДЕНЬ

1. Тримайтеся з усіма чемно й привітно, але не запобігливо.

2. Не дозволяйте, щоб ви стали "дівчинкою на побігеньках". Попросіть шефа, аби відразу вас завантажив роботою, з'ясувавши коло своїх обов'язків.

3. Не будьте надто ініціативною — спочатку зарекомендуйте собі як сумлінний виконавець.

4. Купіть гарний щотижневик: нічого не забуватимете.

5. Заплануйте на наступний день навіть більше, ніж встигнете зробити — це вас "підганятиме". І такої практики дотримуйтесь.

6. Доручення начальства виконуйте швидко й чітко. Якщо це неможливо (приміром, через відсутність потрібної людини), відразу ж повідомте про це шефа.

7. Про ваші помилки начальство має дізнаватися від вас, а не від когось. Не шукайте виправдань, пропонуйте, як виправити становище.

8. Дотримуйтеся ділового етикету в спілкуванні з новими колегами. Для початку приверніть увагу котрогось із них (зверніться по пораду, попросіть познайомити з іншими, якщо, звісно, цього не зробив шеф). Не "перестрибуйте" через голову безпосереднього начальства. Уникайте розмов про попередню роботу та попередніх колег (тім паче — у зневажливому тоні). Це аж ніяк не додасть вам авторитету. Та й серед нових і колишніх колег можуть знайтися спільні знайомі, чиї оцінки не збігатимуться з вашими.

9. Не поспішайте влаштовувати "входини". Це краще зробити трохи оговтавшись, після першої зарплатні.

Говори голосно і виразно!

Навчися спокійно дивитися в очі співрозмовнику, стань гарним слухачем і умій вчасно поставити запитання. Так із соромливої скромниці ти перетворишся в блискучого співрозмовника.

1. Навчися слухати. Будь уважної, коли інші люди говорять. Запам'ятай просту істину: усі люди цікаві. І кожному їсти що розповісти. Головне вияви щиру зацікавленість. Задавай питання для підтримки бесіди - люди люблять говорити про себе. Слухай співрозмовника з бажанням і навіть думкою не сперечайся з ним. Намагайся не відволікатися, але якщо раптом ти перестала концентруватися на розмові, повтори останню фразу, що сказав співрозмовник: «Так ви говорите, вам подобається плавання?»

2. Стань простіше. Не намагайся зробити фурор - вибери тему, у якій ти почуваєш себе найбільше комфортно і яка може бути приємна для співрозмовника. Прекрасна тема для початку розмови - популярна телепередача, чи книга останні новини.

3. Контролюй свої жести. До 60% інформації передається невербальним способом: люди сприймають тебе, ґрунтуючись не тільки на тім, що ти говориш, але і на тім, як ти поводишся, з яким вираженням обличчя розмовляєш. Не варто класти руки в кишені, крутити в них дрібнички, хрумтіти чи пальцями закочувати ока! Намагайся виглядати упевненої, навіть якщо насправді це не та к. Розправ плечі, підніми голову, дивися людям в очі і помни: ти - гарна. І ти упевнена в собі.



  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4