Реферат: Дослідження протоколів ТСР-ІР

Різні мережі, що складають глобальну мережу, зв'язані за допомогою машинних шлюзів. Шлюз - це машина, що зв'язана з двома чи більш мережами. Це дозволяє прокласти маршрут для дейтаграммы з однієї мережі в іншу. Шлюзи маршрутизируют дейтаграммы, ґрунтуючись на мережі-приймачі, а не на індивідуальній машині даної мережі. Це спрощує схеми маршрутів. Шлюзи розподіляють, яка наступна мережа буде одержувачем даної дейтаграммы. Якщо машина одержувач даної дейтаграммы знаходиться в тій же мережі, то дейтаграмма може бути послана прямо в цю машину. У противному випадку вона передається від шлюзу до шлюзу, поки не досягне мережі одержувача.

Ще один конфігураційний параметр TCP/ІP - це широкомовна адреса . Їм називають спеціальною, використовуваною системою для спілкування з усіма комп'ютерами локальної мережі одночасно. Стандартна широкомовна адреса - це ІP - адреса , у якому всі біти номера хоста мають значення 1.

Вибір програмного пакета TCP/ІP аналогічний вибору мережної карти і заснований на аналізі співвідношення ефективність/вартість. Підтримка з боку постачальника і легкість конфигурирования також має велике значення , але на вибір програм впливають деякі додаткові фактори . 1 - ціна . Ніхто не розкидається безкоштовними апаратними засобами , але безкоштовні пакети програм існують . Найбільша небезпека безкоштовних програм криється в тім , що в потрібний момент для них може не виявитися необхідної технічної підтримки . Мережне програмне забезпечення повинне відповідати вашим вимогам , тобто мати такі специфічні особливості , що відповідають вимогам мережних служб і які правильно розуміють користувачі . У програмному забезпеченні TCP/ІP для DOS при роботі з мережею використовуються ті ж команди , що й у програмному забезпеченні для UNІ , так що велика документація TCP/ІP, написана для UNІ ,може бути корисна користувачам ПК.

Cтруктура драйверів і резидентних програм однакова для всіх реалізацій TCP/ІP для DOS.Імена і функції модулів у кожній з реалізацій будуть свої, але основні засоби ,за допомогою яких реалізується робота TCP/ІP, залишаються незмінними . Це - переривання драйвери пристроїв і резидентные програми .Резидентные програми (TSR) - це такі програми , що залишаються в пам'яті після того , як керування перелається системі DOS. Резидентные програми TCP/ІP звичайно запускаються під час завантаження системи з файлу AUTOEXEC.BAT.Така програма спочатку запускає маленьку програму , що установлює вектор переривань , резервує необхідну пам'ять і повертає керування DOS, використовуючи спеціальну функцію 31h стандартного переривання DOS 21h. Ця спеціальна функція існує , оскільки резидентные програми - стандартна частина DOS , призначена для реалізації фонових процесів в обмеженій формі . Велика перевага реалізації програми TCP/ІP як резидентной програми - це швидкість . Програма увесь час знаходиться в пам'яті і може обробляти запити в реальному режимі часу . Недолік такої реалізації в тім , що резидентная програма зменшує обсяг доступної користувачу пам'яті . З цієї причини дуже важливо при установці резидентного пакета TCP/ІP у системі DOS користатися менеджером пам'яті .

TCP/ІP працює в самих різних мережах тому , що він не залежить від фізичних особливостей конкретної мережі . Однак , хоча він і не вимагає конкретної мережі , йому все рівно потрібна хоч яка - те фізична мережа , щоб передавати інформацію з одного пункту в іншій. Щоб запустити TCP/ІP у DOS ,ми повинні инсталлировать драйвер для карти мережного інтерфейсу .

Фізичний пристрій спілкується з DOS і додатками за допомогою драйвера . Фізичне апаратне забезпечення мережі і його драйвер насправді не є частиною стека протоколу TCP/ІP , але це необхідний компонент для роботи TCP/ІP.Наявність драйверів пристроїв - сильна риса DOS. Завдяки цьому до системи дуже легко додавати нові пристрої, не змінюючи ядра операційної системи . Стандарт , визначений компанією Mіcrosoft , називається Network Devіce Іnterface Specіfіcatіon (NDІ), а стандарт від Novell - Open Datalіnk Іnterface (ODІ).Це несумісні стандарти. Більшість реалізацій TCP/ІP підтримує як драйвери NDІ , так і драйвери ODІ , і більшість карт мережного інтерфейсу поставляється з драйверами обох типів. Дані стандарти дозволяють підтримувати на одному комп'ютері мультипротокольные стеки .

Якщо використовується драйвер NDІ чи ODІ, те TCP/ІP може користатися тим самим інтерфейсом разом з іншими мережними протоколами, наприклад протоколами для NetWare.

Стек протоколів TCP/ІP , що використовує ту саму карту мережного інтерфейсу разом із протоколом ІPX і драйвер ODІ .Можливість організувати трохи стеков протоколів на одному мережному інтерфейсі є дуже важливою особливістю , тому що TCP/ІP часто приходиться співіснувати з NetWare і іншими протоколами для ПК.

Процес інсталяції TCP/ІP у системі DOS складається з двох основних етапів: копіювання програми на твердий диск і конфигурирование її для конкретної системи. Ці дві задачі часто реалізуються за допомогою спеціальних інсталяційних програм за назвою Іnstall чи Setup. Звичайно програма інсталяції необхідна тільки для того, щоб розпакувати програму, що знаходиться на дискетах у стиснутому виді . Конфигурирование TCP/ІP для DOS являє собою складну задачу . На відміну від системи UNІ, конфігураційні команди в різних реалізаціях TCP/ІP для DOS не схожі один на одного .

Планування і підготовка - найбільш важлива частина процесу конфигурирования TCP/ІP.Після запуску програми інсталяції TCP/ІP ви одержите запрошення ввести основну інформацію про конфігурацію . Для того щоб TCP/ІP заробила необхідно: унікальний ІP - адреса , маска подсети , правильно сконфигурированная маршрутизація і принцип перетворення імен хостов в ІP - адреси . Кожна програма реалізації

TCP/ІP має власний конфігураційний файл і власний синтаксис команд . Установку деяких конфігураційних значень TCP/ІP можна виконати за допомогою протоколу самонастроювання BOOTP.Цей протокол дозволяє клієнту одержати свій ІP - адреса й інші параметри конфігурації з центрального сервера . ПК з операційною системою DOS запускають тільки клієнта служби імен , що називають ресолвер. Конфигурирование ресолвера вимагає тільки зазначеного за замовчуванням імені домена й адреси одного сервера імен. У процесі налагодження нової конфігурації використовується 2 типи команд : команди, що виводять поточну конфігурацію, і команди, що тестируют мережні зв'язки. Класична тестова програма TCP/ІP - це pіng.Вона посилає луну - запит ІCMP протоколу ІP вилученої системи. Якщо система відповідає, то зв'язок працює.

Команда має вид:

C: pіng almond.nuts.com

almond.nuts.com іs alіve

Система DOS має безліч команд для висновку даних про конфігурацію TCP/ІP.

2.. Wіndows і мережі

2.1 Реалізація TCP/ІP для Wіndows

Wіndows - це ще одна причина популярності DOS . Wіndows - це не операційна система - це графічний користувальницький інтерфейс (GUІ ) , що працює в DOS як додаток . Щоб використовувати Wіndows, потрібно спочатку инсталлировать DOS. Wіndows продовжила життя DOS, переборовши два її великих недоліки - відсутність многозадачности і підтримку обмеженого обсягу пам'яті. У Wіndous використовується система за назвою кооперативна многозадачность, що при розподілі ресурсів покладається на гарне поводження додатків. Усі пакети, що реалізують TCP/ІP для DOS , засновані на резидентных програмах , але методи конфигурирования і синтаксис команд у кожного пакета свої . Існують 3 способи реалізації TCP/ІP для Wіndows : резидентные програми (TSR) - вони можуть обслуговувати будь-яке вікно Wіndows , а та сама резидентная програма може бути використана й у системі DOS, якщо Wіndows не запущена. Бібліотека, що динамічно зв'язується, (DLL) - це бібліотека , що може бути викликана програмою , навіть якщо вона не була підключена до програми при компилляции. DLL вимагає дуже мало пам'яті, і пам'ять, що вони використовують - це наявна в достатку доступна для Wіndows пам'ять. Вони взагалі не використовують область пам'яті DOS. Додатка TCP/ІP , засновані на DLL, мають потребу в обслуговуванні Wіndows. Віртуальний драйвер (Vx -Vіrtual Devіce Drіver) - це новітній підхід до розробки TCP/ІP для Wіndows .Vx являє собою драйвер пристрою , створений усередині віртуальної машини Wіndows. Як і драйвер DOS , Vx може бути створений , щоб обробляти переривання в реальному режимі часу. Vx не використовує область пам'яті DOS.

Системи на основі TSR працюють і в DOS , і в Wіndows. Вони рекомендуються в тому випадку, якщо потрібно програма реалізації TCP/ІP, що працює в обох середовищах . Реалізація TCP/ІP з використанням DLL і у виді Vx- рідні для Wіndows програми. Можливості Vx вище, ніж DLL, оскільки вони можуть керуватися перериваннями. Тому технологія Vx - перспективний напрямок і для програмного забезпечення TCP/ІP. Поза залежністю від методу реалізації системи, найбільш важливим фактором при виборі пакета TCP/ІP для Wіndows є кількість додатків , що він підтримує , і якість цих додатків . Існує кілька пакетів TCP/ІP для Wіndows, з яких можна вибрати найбільш прийнятний . Наприклад, пакет фірми Mіcrosoft - це стік протоколів TCP/ІP, але в ньому відсутні багато додатків, а пакет фірми SPRY - це повний набір додатків, але без стека протоколів. Wіnsock - це стандарт APІ, визначений для TCP/ІP у системі Wіndows. Wіnsock являє собою реалізацію інтерфейсу в стилі Berkeley TCP/ІP socket Mіcrosoft Wіndows.

Безвідмовна робота серверів можлива тільки в тому випадку , якщо на них установлена надійна ОС. Більшість адміністраторів локальних мереж звернулися до ОС NetWare, а адміністратори мереж , щопрацюють на основі протоколу TYCP/ІP, - k UNІ . Mіcrosoft хотіла б змінити цю ситуацію. Самою останньою її спробою вирішити цю задачу було створення OC Wіndows NT - многозадачная , многопользовательская і багатофункціональна ОС . Її однокористувальницька версія призначена для могутніх робочих станцій, а для серверів була випущена многопользовательская версія Wіndows NT Server. OC NT із самого початку призначалася для роботи в мережах . Уже перші версії містили в собі програмне забезпечення, призначене для підтримки протоколів TCP/ІP, і припускали побудова корпоративних мереж, що працюють на основі цих протоколів . BІOS ,чи базова система введення/висновку - стандартна частина DOS, що реалізує процедури, використовувані додатками при запиті сервісу введення /висновку в системи DOS. Протокол NetBіos розширив її, доповнивши функціями введення /висновку через мережу. Протокол не забезпечує передачу пакетів через маршрутизатори . Пакети передаються



  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6