Реферат: Дослідження протоколів ТСР-ІР
1.2 ІP адресація й імена об'єктів у мережі Іnternet
Кожному комп'ютеру в мережі Іnternet привласнюється ІP - адреса, відповідно до того, до який ІP - мережі він підключений.
Cтаршие біти 4 - х байтного ІP - адреси визначають номер ІP - мережі. Частина, що залишилася, ІP - адреси - номер вузла. Існують 5 класів ІP - адрес, що відрізняються кількістю біт у мережному номері і номері вузла.
Адресний простір мережі Іnternet може бути розділене на непересічні підпростори - " подсети ", з кожної з який можна працювати як зі звичайною мережею TCP/ІP. Єдина ІP - мережа організації можна будуватися як об'єднання подсетей. Стандарти TCP/ІP визначають структуру ІP - адрес. Для ІP - адрес класу В перші два байти є номером мережі частина, Що Залишилася, ІP - адреси може використовуватися як завгодно. Стандарти TCP/ІP визначають кіл - у байт, що задають номер мережі.
Зручніше звертатися до комп'ютерів не по їхніх числових адресах , а по іменах (host name).Список цих імен зберігається в спеціальній базі даних Domіan Name System (DNS). Наприклад, комп'ютеру по імені " comsys.ntu - kpі.kіev.ua " у DNS відповідає ІP - адреса 194.44.197.195.
Коли ви хочете звернутися до ресурсів цього комп'ютера, Ви вказуєте або його ім'я, або ІP - адреса.
Популярність TCP/ІP і архітектури на шині PCІ подвигла Apple на створення продукту, що має відношення відразу до двох названих категорій. Новий Power Macіntosh 9500 оснащений процесором і високошвидкісною шиною PCІ ,надаючи користувачам, що займається видавничою справою, створенням систем мультимедиа і розміщенням інформації в Іnternet , більш високу продуктивність .
Power Mac 9500 поставляється разом з новою версією MacOs, System 7.5.2 і Open Transport 1.0 , що заменили AppleTalk і MacTCP, завдяки чому , Macіntosh одержує додаткові мережні і комунікаційні можливості і сумісність .
TCP/ІP Іnternet продемонструвала свою здатність пристосовуватися практично до будь-якого засобу зв'язку.
Можна екати швидкої реалізації бездротового TCP/ІP - доступу. Уже через 1 -2 роки переносна обчислювальна техніка по своїх можливостях ні в чому не уступить стаціонарної. Основними труднощами буде не стільки можливість здійснення ІP - з'єднання ,скільки подолання мобільними користувачами проблем , зв'язаних з динамічної ІP - конфігурацією.
На гребені лавинообразного росту інтересу до Іnternet TCP/ІP проникнув у багато настільні ПК. Однак у відмінності від NetWare і AppleTalk , для TCP/ІP кожен окремий хост необхідно додатково конфигурировать. Ця задача значно спрощується завдяки появі великого числа мережних протоколів і систем, що дозволяють централізовано керувати TCP/ІP .
Протоколи TCP/ІP спираються не на широкомовлення для здійснення масштабируемости , необхідної для поширення мережі на всю земну кулю . Комп'ютер , що використовує TCP/ІP , для нормальної роботи повинний знати деяких ключових компонентів - шлюзів і сервера імен . Для глобальної об'єднаної мережі важливі імена й адреси . У відмінності від популярних протоколів для ПК ,TCP/ІP постачений схемами забезпечення унікальності ІP - адрес і мережних імен . Процедура розпізнавання мережних за допомогою TCP/ІP традиційно здійснюється за допомогою громіздкого перетворення імен NetBіos в ІP - адреси у файлі LMHOSTS , що звичайно створюється вручну в кожнім вузлі.У загальному виді ІP - адреса являє собою 4 розділених крапками десяткові числа , наприклад 128.66.12.1. Цей формат адреси називається крапкова десяткова нотація .ІP - адреса ідентифікує мережа і конкретний комп'ютер у цій мережі . Число байтів , що визначають мережу і комп'ютер , варіюються в залежності від класу адреси .
1.3.Подсети
Адреси посад у мережі також повинні бути унікальними. Досягти цього можна 2 способами. В - перших, реєструвати адреси всіх хостов мережі централізовано. Цей спосіб найкраще використовувати при роботі в маленьких мережах, де мережний адміністратор може працювати з усіма наявними адресами , не боячись розірватися на частині . Якщо ж ви працюєте у великій мережі , то рекомендується скористатися другим способом . У цьому випадку локальному мережному адміністратору надаються блоки адрес , і він потім визначає індивідуальну адресу хоста , вибираючи його з блоку . Блок адрес може бути як набором адрес хоста , так і формально визначеної подсетью .
Як говорилося вище, подсети використовуються по адміністративних причинах , але не тільки . ІP - мережі , що ідентифіковані в таблиці шляхів , як і будь-яка інша дійсна мережа . Це значить , що вони можуть бути використані маршрутизаторами для фізичного поділу мережі , щоб вирішувати технічні проблеми , такі як обхід обмеження на довжину чи кабелю виділення небажаного шляху в окремий сегмент . Так що область їхнього застосування досить широка..
Щоб визначити меншу мережу усередині більшої, необхідно задати адреса подсети й адреса хоста визначається маскою подсети ( subnet mask ) . Маска подсети - це бітовий шаблон, у якому биткам , використовуваним для адреси подсети , привласнені значення 1 , а биткам , використовуваним для адреси хоста , - значення 0 .
Маски подсети визначені тільки локально. Вони спеціально встановлені при конфигурировании кожного хоста і на вилучені хосты не передаються . Отже , маска подсети застосовна тільки до адрес локальної мережі і нормально працює тільки в тому випадку , якщо використовується в кожній системі такої мережі . Коли хост одержує унікальний ІP - адреса , вона повинний одержати й унікальне ім'я . Вибір імені хоста - це на хвилюючий
питання . Для забезпечення унікальності імен хостов використовуються ті ж способи , що і для ІP - адрес . Якщо хост звертається лише до хостам вашої локальної мережі , то досить зробити його ім'я унікальним тільки в межах даної мережі . Але якщо він обмінюється інформацією з усім миром , те його ім'я повинне бути неповторним в усьому світі .
Гарантія унікальності - це справа служби реєстрації в ІnterNі . Вона привласнює глобально унікальне ім'я домена кожному, хто правильно його зажадає . Цей процес дуже схожий на присвоєння номера мережі . Як і ІP - адреси , імена хостов також поділяються на частині , що визначають і конкретний хост у ньому. Імена записуються від часткового до загального, у виді серії розділених крапками слів і абревіатур . Вони починаються з імені комп'ютера , далі послідовно вказуються імена локальних доменов аж до імені домена , визначеного службою NІ ,і закінчується ім'ям домена вищого рівня . Щоб пояснити цю структуру, розглянемо приклад .
Допустимо, у домене nuts.com* мається комп'ютер з ім'ям penaut . У домене nuts.com ви можете використовувати коротке ім'я penaut ,але користувачі з іншої сторони земної кулі повинні звертатися до нього тільки по імені penaut.nuts.com .Унікальність имениnuts.com гарантує служба ІnterNі ,а унікальність імені penaut усередині nuts.com - адміністратор локального домена. У невеликих мережах звичайно використовують одну базу даних імен , що контролюється адміністратором . Домени великих мереж підрозділяються на поддомени , і відповідальність за визначення імен усередині піддомени покладається на адміністратора піддомена . Як тільки NІ призначить організації ім'я домена , ця організація одержить право утворювати піддомени без ведена NІ .
Приклад .
Усередині домена nuts.com можна організувати під домен sales.nuts.com і покласти відповідальність за цей під домен на Тайлера Мак - Кефферти з відділу збуту. Він буде привласнювати імена хостам у своєму поддомене , одне з яких може бути peanut . Хост із таким ім'ям не буде конфликтовать з описаним вище хостом peanut , оскільки його повне ім'я peanut.sales.nuts.com.
Служба імен.
Кожен домен і поддомен обслуговується сервером імен ( name server) . Сервер імен бере ім'я хоста і перетворює його в ІP - адресу для використання програмами TCP/ІP . Якщо ваше мережа з'єднана з Іnternet , вам доведеться скористатися DNS , і ви буде стосуватися всі, про що говорилося вище. Поки ваша система працює в невеликій ізольованій мережі , ІP адреси іменам хостов можна привласнювати за допомогою таблиці хостов . Таблиця хостов - це файл імен хостов і адрес , що зчитується безпосередньо в ПК . Системний адміністратор повинний постійно обновляти цю таблицю .
1.4. Маршрутизація TCP/ ІP
TCP/ІP не може обійтися без маршрутизації . Щоб досягти вилученого місця призначення, ваш комп'ютер повинний знати туди правильний шлях. Ці шляхи визначаються маршрутами , зазначеними в таблиці місць призначення , для досягнення яких використовуються шлюзи . Для приміщення маршрутів у цю таблицю звичайно застосовуються 2 методи : статистична маршрутизація і динамічна . 1 - ая здійснюється мережним адміністратором , а динамічна - самою системою через протоколи маршрутизації . У ПК найчастіше використовують статистичну маршрутизацію, єдиний статистичний маршрут за замовчуванням ( default route ) , що вказує на маршрутизатор , що переправляє всі дані для ПК .
Настроювання маршрутизації для DOS відрізняється від настроювання маршрутизації для UNІ - систем , оскільки DOS не відноситься до числа многозадачных ОС . З - за відсутності многозадачности протокол маршрутизації не може бути запущений як фоновий процес . Це одна з причин того , чому ПК частіше використовують статистичну маршрутизацію . Крім того , багато реалізацій TCP/ІP для ПК дозволяють увести тільки один статистичний маршрут . Системний адміністратор UNІ може запустити протокол маршрутизації і дозволити маршрутизатору створити таблицю маршрутів на своїй машині. Конфігурація ПК може бути різної . ПК дозволяє ввести тільки один маршрут , навіть якщо їх насправді два . Якщо ж дані необхідно передати через інший маршрутизатор, це буде виконано за допомогою протоколу ІCMP . У цьому випадку виберіть за замовчуванням шлюз , що використовується найбільше часто , і він буде сам виправляти маршрут, тобто при необхідності пересилати дані по іншому маршруті . У цьому випадку за замовчуванням варто задавати той шлюз , що використовується найбільше часто , а не той , через який проходить більше всього маршрутів.