Реферат: Загальна характеристика підприємства і нормативно-правової бази на засадах якої ця організація створена
- користуватись перевагою при придбанні додатково випущених акцій Товариства.
4.4. Акціонери Товариства зобов'язані:
- додержувати установчих документів Товариства і виконувати рішення органів управління;
- нести інші обов'язки, якщо це передбачено чинним законодавством України та установчими документами;
- не розголошувати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію про діяльність Товариства.
4.5. Засновники та учасники відповідають за зобов'язаннями Товариства в межах належних їм акцій.
5. Статутний фонд Товариства
5.1. Статутний фонд Товариства становить 459 994,5 грн.
5.2. Статутний фонд поділено на 1 839 980 шт. простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 грн. кожна.
5.3. Товариство має право змінювати (збільшувати або зменшувати) розмір свого статутного фонду.
5.4. Розмір статутного фонду після повної оплати всіх раніше випущених акцій може бути збільшено шляхом:
- додаткового випуску та реалізації акцій за рахунок грошових або інших внесків;
- збільшення номінальної вартості випущених акцій.
Рішення про збільшення статутного фонду приймається Вищим органом Товариства.
5.5. Розмір статутного фонду може бути зменшено за згодою кредиторів шляхом:
- зменшення номінальної вартості акцій;
- анулювання акцій, викуплених Товариством у акціонерів. Рішення про зменшення статутного фонду Товариства приймається у тому ж порядку що й про його збільшення.
5.6. Рішення про зміну розміру статутного фонду набирає чинності з дня внесення цих змін до державного реєстру.
5.7. Рішенням Загальних зборів акціонерів Товариства про зменшення Статутного фонду шляхом зменшення номінальної вартості акцій має бути передбачено, що сертифікати акцій не подані акціонерами для анулювання визначаються Товариством не дійсними через 6 місяців після персонального письмового повідомлення про це акціонерів.
6. Акції Товариства
6.1. Товариство випускає прості іменні акції в розмірі його статутного фонду і реєструє їх згідно з чинним законодавством.
Акціонерам може видаватись сертифікат на сумарну номінальну вартість акцій.
6.2. Викуп та продаж власних акцій Товариством проводиться за рішенням Правління.
6.3. Акція (пакет акцій) можуть бути придбані Товариством на підставі договору з її власником або держателем за ціною, що визначається сторонами або за ціною, що склалася на фондовому ринку.
6.4. Придбані Товариством власні акції можуть бути розподілені серед акціонерів або реалізовані шляхом продажу на фондовій біржі чи позабіржовому ринку.
7. Порядок розподілу прибутку та покриття витрат
7.1. Сума прибутку, що отримується Товариством за звітний період від усіх видів діяльності € його балансовим прибутком. Балансовий прибуток складається з прибутку від реалізації та з прибутку від позареалізаційних операцій.
Прибуток від реалізації продукції дорівнює виторгу від реалізації продукції (товарів, послуг) за мінусом податку на додану вартість, акцизу, ввізного мита, митного збору та інших обов'язкових зборів та платежів, а також витрат, що включаються до собівартості продукції.
Прибуток від позареалізаційних операцій дорівнює коштам, одержаним від позареалізаційних операцій за мінусом витрат на ці операції. Позареалізаційні операції пов'язані з діяльністю Товариства, що безпосередньо не пов'язане з реалізацією продукції (товарів, послуг) та іншого майна.
У розпорядженні Товариства залишається чистий прибуток, тобто балансовий прибуток за мінусом податку на прибуток та інших платежів, то мають сплачуватись з балансового прибутку.
Чистий прибуток, одержаний після зазначених розрахунків, залишається у повному розпорядженні Товариства.
7.2. Порядок розподілу чистого прибутку та покриття збитків визначається Загальними зборами відповідно до цього Статуту, чинного законодавства України і внутрішніх нормативних документів Товариства.
7.3. Розподіл прибутку відбувається шляхом створення та наповнення фондів Товариства. Порядок створення фондів і розмір відрахувань до них визначається рішенням Загальних зборів акціонерів. За рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні Товариства створюються:
а) резервний фонд;
б) фонд дивідендів;
в) інші фонди.
7.4. Резервний фонд Товариства створюється у розмірі не менше 25 відсотків статутного фонду Товариства. Резервний фонд Товариства використовується для покриття витрат, пов'язаних з відшкодуванням збитків та позапланових витрат.
Резервний фонд створюється шляхом щорічних відрахувань не менше 5 відсотків чистого прибутку Товариства до досягнення необхідного розміру.
Рішення про використання коштів фонду приймається Правлінням Товариства.
7.5. Фонд сплати дивідендів створюється за рахунок чистого прибутку Товариства за підсумками року. Сплата дивідендів не є зобов'язанням Товариства перед акціонерами і здійснюється з чистого прибутку та залежить від результатів господарської діяльності Товариства. Загальні збори акціонерів мають право прийняти рішення щодо недоцільності сплати дивідендів з акцій за результатами роботи за рік. Сплата дивідендів здійснюється один раз на рік, у наступному за звітним році, після проведення зборів акціонерів, шляхом перерахування коштів на рахунок акціонера або іншим чином згідно з порядком, визначеним проспектом емісії акцій чи рішенням Правлінння Товариства.
7.6. Спостережна рада та Загальні збори акціонерів не мають права оголошувати сплату та сплачувати дивіденди, якщо Товариство є неплатоспроможним або може стати неплатоспроможним внаслідок такої сплати.
8. Органи управління Товариства
8.1. Органами управління Товариством є:
а) Загальні збори акціонерів;
б) Спостережна рада;
в) Правління;
г) Ревізійна комісія.
Загальні Збори акціонерів
8.2. Загальні збори акціонерів є Вищим органом управління Товариства. У Загальних зборах акціонерів мають право брати участь особи, що є власниками акцій на день проведення зборів, або їх повноважні представники.
8.3. До компетенції Загальних зборів акціонерів належать:
а) визначення основних напрямів діяльності Товариства і затвердження його планів та звітів про їх виконання;
б) внесення змін до Статуту Товариства;
в) обрання та відкликання членів Спостережної ради Товариства;
г) обрання та відкликання членів Правління та Ревізійної комісії;
д) затвердження річних результатів діяльності Товариства, включаючи його дочірні підприємства, затвердження звітів і висновків Ревізійної комісії, порядку розподілу прибутку, строк та порядок виплати частки прибутку (дивідендів), визначення порядку покриття збитків;
е) створення, реорганізація та ліквідація дочірніх підприємств, філій та представництв, затвердження їх Статутів та положень;
є) внесення рішень про притягнення до майнової відповідальності посадових осіб органів управління Товариства;
ж) затвердження правил процедури та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства;
з) вирішення питання про придбання Товариством <алдій, що випускаються ним;
й) визначення умов оплати праці посадових осіб Товариства, його дочірніх підприємств, філій та представництв;
і) прийняття рішення про реорганізацію та припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;
ї) Загальні збори акціонерів можуть розглядати й інші питання діяльності Товариства, які не урегульовані законом.
Повноваження, передбачені пунктами б), д), е), і), належать до виключної компетенції Загальних зборів акціонерів і не можуть бути передані іншим органам Товариства.
8.4. Чергові Загальні збори акціонерів скликаються Правлінням Товариства не менше одного разу на рік.
8.5. Позачергові Загальні збори акціонерів скликаються Правлінням з його ініціативи на вимогу Спостережної ради або Ревізійної комісії, у разі неплатоспроможності Товариства.
8.6. Позачергові Загальні збори акціонерів повинні бути скликані Правлінням на вимогу акціонерів, що володіють у сукупності більш як 10% голосів з будь-яких причин та в будь-який час. У випадку, коли Правління протягом 20 робочих днів не виконало вимогу акціонерів, що володіють у сукупності більш ніж 10% голосів, про скликання позачергових Загальних зборів акціонерів, такі акціонери мають право скликати збори самі з дотриманням встановленого чинним законодавством України та внутрішніми нормативними документами Товариства порядку їх скликання.
8.7. Повідомлення про скликання Загальних зборів акціонерів не пізніше ніж за 45 днів до дати їх проведення, публікується Правлінням Товариства в одному з центральних офіційних видань та в одному з видань, що видаються в регіоні розташування АТ. У повідомленні зазначаються: найменування та місцезнаходження Товариства, дата, час та місце проведення Загальних зборів акціонерів, повний перелік питань, включених до порядку денного, а також порядок ознайомлення акціонерів з інформацією, що стосується питань, включених до порядку денного, адреса, за якою будуть прийматися пропозиції щодо порядку денного.
8.8. Не пізніше, ніж за ЗО днів до дати проведення Загальних зборів акціонерів кожен акціонер може запропонувати включення додаткових питань до порядку денного. Пропозиції щодо порядку денного акціонерів, що на момент їх надання володіють у сукупності понад 10% голосів, не можуть бути відхилені Правлінням.