Реферат: Стратегія діяльності підприємства

Об’єкт оцінки

Перше місце

Друге місце

Третє місце

Четверте місце

Об’єм товарообороту

Б

В

А

Г

Активи підприємства

В

Б

Г

А

Чистий прибуток і т.д.

А

Б

В

Г

де, А – підприємство; Б, В, Г – конкуренти.

Проведення такої роботи дозволяє опреділити, за якими порівняльними критеріями оцінки підприємство випереджує конкурентів, а за якими відстає (кількісна оцінка відставання (випередження) в цьому випадку не проводиться).

Стратегічне регулювання товарообігу – управлінський процес, який включає в себе розробку перспективних і поточних планів в відповідності з поставленими цілями і задачами торгового підприємства, розробку стратегії регулювання товарообігу з використанням маркетинга і забеспечення контроля за їх виконанням. Маркетинговий підхід до проблеми регулювання роздрібного товарообігу дозволяє розробити конкретну стратегію, яка базується на оцінці реальної ситуації на ринку, можливостей торгового підприємства і яка складається на виробітці необхідних міроприємств по реалізації комплекса цілей з використанням найбільш прийнятних економічних прийомів.

Механізм регулювання роздрібного товарообороту і його асортиментної структури в торговому підприємстві з позиції вимоги задоволення попиту населення включає в себе постановку кінцевої цілі, оприділення взаємопов’язаних з роздрібним товарооборотом факторів, які підлягають регулюванню, реалізацію вимог сбалансування товарних ресурсів, роздрібного товарообігу і попиту населення при обов’язковому його задоволенні. Блок-схема механізму регулювання роздрібного товарообігу і його структури на основі маркетингу представлена на рис. 4.

Блоки А, Б, В, Г, Д, Ж характеризують механізм планової діяльності торгового підприємства, який характерний для державно-директивної економіки, де головним завданням є пов’язка всіх планових показників без врахування реалізації кінцевої мети. Вектори “Ні” потрібні тільки для костатації факту. Регулювання роздрібного товарообігу при цьому не відбувається.

Блоки А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, К, М характеризують забеспечення збалансування поступлення товарів, роздрібного товарообігу і попиту населення при незадоволенні останнього в умовах дефіцитної економіки. Регулювання роздрібного товарообігу не здійснюється.

Diamond: К. Чи відбувається задоволення попиту населенняText Box: Л. Висновок: відбулася реалізація ідейDiamond: И. Чи забезпечується збалансування поступлення, роздрібного товарообороту і попиту населенняText Box: З. Прийняття управлінського рішення щодо регулювання роздрібного товарооборотуText Box: М. Висновок: реалізація цілі не пройшлаText Box: Д. Висновок:відбулася реалізація проміжної ціліDiamond: Г.Чи досягається збалансування між поступленням товарів і роздрібним товарооборотомDiamond: Ж. Чи досягається збалансування між попитом і роздрібним товарооборотомText Box: А. Ціль: Забезпечення відповідності попиту населенняText Box: Б. Поступлення товарних ресурсівText Box: В. Роздрібний товарооборотText Box: Е. Попит населення