Реферат: Структура місцевих бюджетів

Нові механізми міжбюджетних відносин повинні передба­чати поступове вирівнювання забезпеченості адміністративно-територіальних одиниць бюджетними коштами при одночасно­му створенні стимулів для місцевих органів влади і самоврядування до раціоналізації показників місцевих бюдже­тів та нарощування їх дохідної бази. Необхідно підвищити фак­тичну частку місцевих бюджетів у зведеному бюджеті з ураху­ванням субвенцій на соціальний захист населення з 31 відсотка у 2000 році та 36,9 — у 2001 році до 40 відсотків — у 2002 році.

Важливою складовою бюджетної політики має стати впо­рядкування взаємовідносин між місцевими бюджетами. Йдеть­ся передусім про чітке розмежування повноважень між місце­вими органами виконавчої влади, обласними та районними органами місцевого самоврядування територіальних громад щодо формування бюджетів. Потрібно стимулювати солідарне фінансування спільної власності територіальних громад.

Починаючи з 2002 року у складі державного бюджету по­винні окремо затверджуватися обсяги трансфертів для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів міст Києва та Севастополя, міст республіканського й обласно­го значення і бюджетів районів.

Для деталізації законодавчих норм щодо чіткого і конкрет­ного розмежування повноважень, компетенції та відповідаль­ності між центральними й місцевими органами державної влади та місцевого самоврядування усіх рівнів необхідно внести відповідні зміни до Законів "Про місцеве самоврядування в Ук­раїні" та "Про місцеві державні адміністрації".



  • Сторінка:
  • 1
  • 2