Реферат: Облік надходження товарів у роздрібній торгівлі
30.5. Отже, за підсумковими даними графи «в т.ч. ПДВ» облікових регістрів по кредиту рахунку 51 «Розрахунковий рахунок» та інших рахунків в банку бухгалтерська проводка Дт 68 - Кт67-2 складається тільки на суму ПДВ, сплаченого за товари, що надійшли без оплати в минулі місяці (п.п. 30.3,
оп. 2, 30.1, оп. 6).
Підсумки ПДВ в графах «в т.ч. ПДВ» в складі оплат за отримані в звітному місяці товари і в складі не збалансованих передоплат товарів постачальникам є контрольними до записів за даними відповідно товарних документів і сальдовоі відомості передоплат: Дт 68 - Кт 60, 76 і ін. (п. 30.1, оп.3)
і Дт 68 - Кт 67-2 (п.30.1, оп.6).
Спрощений бухгалтерський облік податкових розрахунків з ПДВ доцільний і після 1 січня 1999 р., коли відносно податкових розрахунків з ПДВ буде застосовуватись Закон без зміни від 26.09.97 р., який передбачає розрахунки з ПДВ за подією, що відбулася раніше. Проблема надто великої складності та трудомісткості цього обліку залишиться.
Можна тільки поспівчувати головним бухгалтерам торговельних підприємств, що мусять самостійно теоретично розгадувати і практично вирішувати розглянені вище вельми ускладнені питання організації і ведення бухгалтерського обліку, та надіятись на краще вирішення в майбутньому питань методології бухгалтерського обліку Міністерством фінансів України. А для цього в першу чергу необхідно ліквідувати надуманий, непотрібний, що підтверджується практикою, додатковий податковий облік або, по меншій мірі, чітко розмежувати бухгалтерський і податковий облік.
Правильне, що відповідає нормативним документам, відображення в бухгалтерському обліку надходження товарів на підприємства роздрібної торгівлі від постачальників та іншого надходження товарів має важливе значення для контролю за їх наявністю та рухом, а також для своєчасності і повноти сплати до бюджету податку на додану вартість, для уникнення штрафних санкцій, пов’язаних з помилками в обліку ПДВ.
.
Професор і. Павлюк
25 червня 1998 р.