Реферат: Частини ростучого дерева, їх значення і промислове використання
Визначають макроструктурні показники на торцевій гладкій поверхні розміром не менше 2х2 см. На цій площі позначають точками ціле число річних шарів і між ними проводять перпендикуляр до річних шарів. Відстань між точками вимірюють маштабною лінійкою з точністю до 0.5 мм і підраховують кількість річних шарів на цій ділянці вимірювання N.Кількість річних шарів п в 1 см (з точністю до половини річного шару)
Середню ширину річних шарів S, мм, вираховують, розділивши l, мм, на N. Для визначення процента пізньої деревини потрібно на ділянці вимірювання l виміряти пізні зони сігма вимірювальною лупою із ціною поділки 0.1 мм. Виміряні пізні зони додають і визначають процент пізньої деревини на ділянці вимірювання: ____________
де -сумарна ширина пізніх зон, мм; l - довжина ділянки,в межах якої вимірювались пізні зони, мм.
Макроструктура деревини враховується в сортиментах спеціального призначення (авіаційні, резонансні, лижні заготовки тощо), які повинні відповідати певній механічній якості, і суттєво впливає на технологічні процеси деревообробки.
Запах.
Запах деревини залежить головним чином від наявних в ній ефірних масел, смол і дубильних речовин. Найбільшим сильним запахом володіє деревина деревина хвойних порід. Практичне значення запах набуває при використанні деревини для виготовлення тари під харчові товари (масло, мід).