Реферат: Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні прилади

На автомобілях ВАЗ шкала покажчика, замість поділок і цифр, має світлу й червону зони. Якщо стрілка розташована в червоній зо­ні, то це свідчить про перевищення температури, а отже, про не­справності.

Рис. 4

Схема покажчика тиску оливи:

а — покажчик тиску; б — контрольна лампа аварійного тиску; 1, 14 — датчики; 2 — реостат; 3 — термокомпенсаційний резистор; 4, 5 — відповідно нерухомий і рухомий магніти; 6, 7, 9 — обмотки; 8 — стрілка; 10, 16 — запобіжники;

11 — акуму­ляторна батарея; 12, 17 — вмикач запалювання; 13 — амперметр; 15— контрольна лампа; 18 — діафрагма; І — лампа світиться — низький тиск оливи; ІІ — лампа не світиться — нормальний тиск оливи.

Покажчик тиску оливи двигунів «Москвич» і ГАЗ-24 також скла­дається з датчика У (рис. 4), сполученого з головною оливною лі­нією, та покажчика, розташованого на щитку приладів. Він слугує для контролю за тиском у системі мащення двигуна й побудований аналогічно покажчику температури охолодної рідини, за винятком того, що датчик має реостат.

Коли тиск оливи збільшується, діафрагма прогинається й пе­реміщує рухомий контакт реостата. При цьому змінюється опір і струм у колі обмоток, і покажчика, а отже, й створюваний ними магнітний потік, який, взаємодіючи з магнітним потоком рухомого постійного магніту, спричиняє переміщення стрілки покажчика на відповідну поділку шкали.

Рис. 5

Схема покажчика рівня палива:

1 — реостат; 2, 3 — відповідно нерухомий і рухомий магніти;

4, 6, 7 — обмотки; 5 — стрілка; 8 — резистор; 9 — акумуляторна батарея;

10 — амперметр; 11 — вмикач запалювання; 12 — запобіжник;

13 — поплавець; 14— термокомпенсаційний резистор

На автомобілях ВАЗ, ЗАЗ та ГАЗ-24 про зниження тиску оливи сигналізує контрольна лампа червоного кольору на щитку приладів, яка засвічується в разі спадання тиску нижче 0,035...0,045, 0,04...0,09 і 0,05...0,07 МПа відповідно.

Покажчик рівня палива складається з реостатного датчика, закріп­леного на верхній стінці паливного бака, та покажчика, встановле­ного на щитку приладів. Датчик має вигляд реостата (рис. 5), змонтованого всередині металевої коробки. Залежно від рівня пали­ва змінюється положення поплавця, зв'язаного важелем із рухо­мим контактом реостата, змінюючи його опір і силу струму в колі об­моток та покажчика, а їхнє результуюче магнітне поле, взаємо­діючи з магнітним полем рухомого магніту, переміщує стрілку на відповідну поділку шкали. Зі збільшенням рівня палива в баці опір реостата зростає, а зі зменшенням — спадає.



  • Сторінка:
  • 1
  • 2