Реферат: Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні прилади
На автомобілях ВАЗ шкала покажчика, замість поділок і цифр, має світлу й червону зони. Якщо стрілка розташована в червоній зоні, то це свідчить про перевищення температури, а отже, про несправності.
Рис. 4
Схема покажчика тиску оливи:
а — покажчик тиску; б — контрольна лампа аварійного тиску; 1, 14 — датчики; 2 — реостат; 3 — термокомпенсаційний резистор; 4, 5 — відповідно нерухомий і рухомий магніти; 6, 7, 9 — обмотки; 8 — стрілка; 10, 16 — запобіжники;
11 — акумуляторна батарея; 12, 17 — вмикач запалювання; 13 — амперметр; 15— контрольна лампа; 18 — діафрагма; І — лампа світиться — низький тиск оливи; ІІ — лампа не світиться — нормальний тиск оливи.
Покажчик тиску оливи двигунів «Москвич» і ГАЗ-24 також складається з датчика У (рис. 4), сполученого з головною оливною лінією, та покажчика, розташованого на щитку приладів. Він слугує для контролю за тиском у системі мащення двигуна й побудований аналогічно покажчику температури охолодної рідини, за винятком того, що датчик має реостат.
Коли тиск оливи збільшується, діафрагма прогинається й переміщує рухомий контакт реостата. При цьому змінюється опір і струм у колі обмоток, і покажчика, а отже, й створюваний ними магнітний потік, який, взаємодіючи з магнітним потоком рухомого постійного магніту, спричиняє переміщення стрілки покажчика на відповідну поділку шкали.
Рис. 5
Схема покажчика рівня палива:
1 — реостат; 2, 3 — відповідно нерухомий і рухомий магніти;
4, 6, 7 — обмотки; 5 — стрілка; 8 — резистор; 9 — акумуляторна батарея;
10 — амперметр; 11 — вмикач запалювання; 12 — запобіжник;
13 — поплавець; 14— термокомпенсаційний резистор
На автомобілях ВАЗ, ЗАЗ та ГАЗ-24 про зниження тиску оливи сигналізує контрольна лампа червоного кольору на щитку приладів, яка засвічується в разі спадання тиску нижче 0,035...0,045, 0,04...0,09 і 0,05...0,07 МПа відповідно.
Покажчик рівня палива складається з реостатного датчика, закріпленого на верхній стінці паливного бака, та покажчика, встановленого на щитку приладів. Датчик має вигляд реостата (рис. 5), змонтованого всередині металевої коробки. Залежно від рівня палива змінюється положення поплавця, зв'язаного важелем із рухомим контактом реостата, змінюючи його опір і силу струму в колі обмоток та покажчика, а їхнє результуюче магнітне поле, взаємодіючи з магнітним полем рухомого магніту, переміщує стрілку на відповідну поділку шкали. Зі збільшенням рівня палива в баці опір реостата зростає, а зі зменшенням — спадає.