Реферат: Розробка технологічного процесі вторинної механічної обробки заготовок з масивної деревини
РОЗРОБКА ТЕХНІЧНОГО ПРОЦЕСУ
Опис технічного процесу.
Загальні вимоги й послідовність вторинної механічної обробки заготовок.
Чистові розміри готових деталей відповідно о технічних вимог креслення формуються подальшого обробкою чистових заготовок.
Слід також мати на увазі, що в процесі склеювання й личкування чистових заготовок вони можуть зсуватися одна відносно одної. Тому завдання вторинної механічної обробки є усунення неточності деталей після склеювання, личкування і доведення до потрібної точності і якості.
Вторинну механічну обробку умовно можна розробити на два стопи:
Кінцеву механічну обробку деталей, яка забезпечує їм відповідні розміри, форму і якість:
Підготовку поверхні деталей до опорядження.
Оскільки деталі можуть бути у вигляді брусків, щитів, рамок, то послідовність механічної обробки їх буде рівною.
Разом з тим послідовність кінцевої обробки деталей не може бути довільною. Вона повинна бути такою щоб мета досяглася з найменших, трудовими і енергетичними затратами. Для досягнення високої точності при кінцевій механічній обробці необхідно раціонально використати базування заготовок. Так при виконанні свердлильних і дорезервуальних робіт слід раціонально використовувати бази деталі з великими плоскими поверхнями. Такими базами можуть бути пласті брускових і щитових заготовок; при складанні деталей у складанні одиниці базою є заплечики щитів, оскільки вони практично формують зовнішній і внутрішній розміри, конструктивних елементі виробів.
Враховуючи те, що за вторинної механічної обробки чистових заготовок виконують операції формування щитів, вибирання пазів і подовгуватих гнізд, свердління гнізд і отворів, різні види фрезерування і зачищення поверхні деталі шліфування, послідовність їх використання може бути різною. Кращою можна вважати формування шипів і провушин, вибирана гнізд, отворів, позів, фрезерування і кінцеву підготовку поверхні до опрядження.
Формування шипів і провушин.
Столярно меблеві вироби складаються з різних конструктивних елементів. Таким конструктивним елементам.