Реферат: Пристрій зварювального трансформатора
Залежно від кута повороту плунжера змінюється відстань, яку він проходить від моменту перекриття впускного вікна 2 до моменту відкриття скісною кромкою 5 відкісного вікна 1. У результаті змінюється тривалість впорскування, а отже, порція палива, що подається в циліндр. Для зупинки двигуна треба перекрити подачу палива. Для цього плунжер установлюють рейкою в таке положення, щоб радіальна просвердлина в ньому виявлялась в ньому повернутою до відкісного вікна. Коли плунжер переміщатиметься вгору, все паливо з над плунжерного простору просверлиною 3 й виточкою на плунжері перетікатиме до вікна 1, а потім у паливний бак і у циліндр паливо не подається.
Всережимний регулятор частоти обертання автоматично підтримує задану частину обертання колінчастого вала зміною кількості впорскування в циліндр палива. Регулятор дизеля КамАЗ розміщується в розвалі корпусу паливного насоса високого тиску й приводиться в дію від його кулачкового валика час роботи двигуна з частотою обертання колінчастого вала, що відповідає даному положенню педалі керування подачею палива, відцентрової сили тягарців регулятора, долаючи. Якщо навантаження на двигун зменшиться, то частина обертання колінчастого вала почне зростати, тягарці регулятора долаючи опір пружини, трохи розійдуться й перемістять рейку паливного насоса - подача палива зменшиться, що не дасть змоги дизелю істотно збільшити частоту обертання вала.
Автоматична муфта випередження впорскування палив призначається для зміни моменту початку впорскування палива залежно від частоти обертання колінчастого вала, що поліпшує пускові якості дизеля й підвищує його економічність. Веде пів муфта 13 кріпиться на конічній поверхні переднього кінця кулачкового валика паливного насоса шпонкою і гайкою, а ведуча пів муфта 1 - на маточині веденої. Між маточною та пів муфтою 1 установлено втулку 3. Ведуча півмуфта приводиться в дію розподільною проміжкою шестернею через вал із гнучними муфтами ведену пів муфту обертання передається двома тягарцями 11, які коливаються в площині перпендикулярній до осі обертання муфти, на осях 16, запресованих у введену пів муфту проставка 12 ведучої пів муфти.
Форсунка - призначається для впорскування й розпилювання палива. Паливопроводом високого тиску паливо проходить у штуцер 8 і пройшовши крізь фільтр 9, просверлинами в корпусах форсунки 6 і розпилювача 1 потрапляє в порожнину голки 14. Коли плунжер секції насоса створить достатній тиск, він, діючи на голку знизу вгору, долає зусилля пружини 13 і відштовхує голку, після чого починається впорскування палива крізь 4 отвори в розпилювачі. Після відсічення подачі палива в насос тиск його в форсунці знижується й голка знову спускається, припиняється вихід палива з розпилювача, відводиться з форсунки каналами в її корпусі. Форсунку встановлюють в головці циліндра й закріплюються скобою.
Підкачувальні насоси призначаються для подавання палива до насоса високого тиску в подібній кількості і підтримання перед ним достатнього тиску. Паливопідкачувальний насос поршневого типу дизеля КамАЗ установлюється на задній кришці регулятора частоти обертання й приводиться в дію від ексцентрика кулачкового валика насоса високого тиску. Коли штовхач 7 опускається, поршень 1 під дією пружини 5 рухається вниз, створюючи розрідження в порожнині А. Впускний клапан 4, стискаючи пружину 3, піднімається й пропускає паливо в цю порожнину. Водночас із порожнини в паливо витісняється в нагнітальну лінію. Під час руху поршня 1 вгору паливо з порожнини А крізь нагнітальний клапан надходить у порожнину В. Для заповнення системи паливом і видалення з неї повітря на автомобіля КамАЗ є два ручних підкачувальних насоси, один закріплено до фланця паливо підкачувального насоса, а другий установлено на кронштейні на корпусі згущення з правового боку автомобіля.