Реферат: Служба безпеки України

Для успішного проведення таких операцій налагоджено міцні контакти з Інтерполом, зарубіжними правоохоронними органами. Виходячи з глобальності цих проблем, сьогодні ті чи інші питання вирішуються у тісному контакті зі спеціальними службами іноземних держав. Зараз СБУ має домовленість про взаємодію і співробітництво із спецслужбами майже п'ятдесяти країн, вони вже працюють і дають конкретні результати.

У рамках підписаних угод регулярно відбуваються зустрічі, спільні засідання, на яких обговорюються питання боротьби з організованою злочинністю, тероризмом, наркобізнесом та інші, відбувається обмін думками та інформацією. Регулярним стало проведення засідань Ради керівників органів безпеки і спеціальних служб держав-учасниць СНД. У результаті на практиці успішно здійснюються операції з вилучення великих партій наркотиків, зброї, контрабандних товарів, затримання членів злочинних угруповань. Однією з перших таких резонансних справ було затримання в Одесі співробітниками спецпідрозділів СБ України жителя Єревана А. Мнджояна на прохання керівництва Державного Управління національної безпеки Республіки Вірменії. Він розшукувався за скоєння п'яти вбивств на замовлення та двох замахів на вбивство, зокрема серед його жертв були колишній Голова Комітету державної безпеки Вірменії та мер Єревана.

Сьогодні не можна не враховувати радикальних змін розуміння безпеки, що відбулися останнім часом. Це поняття охоплює досить широке коло питань для кожної держави. Окрім захисту територіальної цілісності, недоторканості кордонів, військових, економічних і політичних чинників, йдеться про колективну безпеку всього регіону, здатність держав спільно протистояти новим викликам і загрозам: розповсюдженню зброї масового знищення, наркотиків, міжнародному тероризму, організованій злочинності, нелегальній міграції, екологічним лихам. Тому, діючи в умовах сьогоднішньої обстановки у світі, яка постійно змінюється, характеризується більшою відкритістю суспільств, розширенням співробітництва на всіх рівнях, активним входженням України у світове співтовариство, Служба безпеки докладає всіх зусиль, щоб держава впевнено почувала себе у європейському і світовому домі.

Таким чином, концепцiя діяльності нової української спецслужби полягає у тому, що основним орiєнтиром для СБУ є захист інтересів українського народу, нацiональних i загальнолюдських цiнностей.

Про цi та iншi аспекти своєї дiяльностi СБУ постiйно iнформує громадськiсть, широко висвiтлює результати роботи через засоби масової iнформацiї. Гласнiсть стала обов'язковою умовою функцiонування Служби безпеки. Люди пишуть до СБУ, приходять, несуть свiй бiль i стурбованiсть з приводу подiй, що вiдбуваються. Прийом вiдвiдувачiв здiйснюється у громадськiй приймальнi за адресою: вул. Володимирська, 35. У цьому двоповерховому будинку у 1927-1930 роках працював видатний український вчений, iсторик, державний дiяч Михайло Грушевський, про що свiдчить барельєф, встановлений на фасадi.

З урахуванням поставлених завданнь Служба робить все, щоб забезпечити громадянський мир i злагоду в Українi i щоб результати її роботи вiдповiдали сподiванням спiввiтчизникiв.

Cистему Служби безпеки України складають Центральне управління СБ України, підпорядковані йому регіональні органи, Головне управління СБ України в Автономнiй республіці Крим, органи військової контррозвідки, а також навчальні, науково-дослідні та інші заклади.

Організаційна структура СБ України визначається Президентом України. Центральне управління Служби безпеки України відповідає за стан державної безпеки, координує і контролює діяльність інших органів СБ України.


КЕРІВНИЦТВО СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Керівництво оперативно-службовою діяльністю Служби безпеки України, її Центральним управлінням здійснює Голова Служби безпеки України. Він несе персональну відповідальність за виконання завдань, покладених на Службу безпеки України.

Голова Служби безпеки України призначається Верховною Радою України за поданням Президента України. Голова Служби безпеки України має заступників, які за його поданням призначаються Президентом України.

Голова СБ України генерал-лейтенант Смешко Ігор Петрович

Перший заступник Голови СБ України генерал-полковник Землянський Юрій Володимирович

Заступник Голови СБ України - генерал-лейтенант Герасимов Анатолій Павлович

Заступник Голови СБ України - генерал-лейтенант юстиції Дріжчаний Ігор Васильович

Заступник Голови СБ України - генерал-лейтенант юстиції Обиход Микола Сергійович

Заступник Голови СБ України - начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю - генерал-майор Сергієнко Євген Володимирович

Заступник Голови СБ України - генерал-майор Туз Сергій Іванович

Заступник Голови СБ України - генерал-лейтенант Шеремета Володимир Володимирович


Символіка Служби Безпеки

Cимволіку Служби безпеки України затверждено указом Президента України "Про символіку Служби безпеки України"

Емблема Служби безпеки України являє собою прямий рівносторонній хрест із розбіжними кінцями синього кольору і золотими пружками. У центрі емблеми вміщено зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого золотого кольору на синьому полі в обрамленні вінка з дубового листя жовтого металу.

Прапор Служби безпеки України являє собою прямокутне полотнище малинового кольору зі співвідношенням сторін 2:3.

У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Служби безпеки України. Висота емблеми становить 2/3 висоти полотнища, а ширина - 1/2 ширини полотнища. Діаметр вінка становить 1/4 ширини полотнища. Обидві сторони полотнища ідентичні.

Герб Центрального управління Служби безпеки України являє собою круглий щит малинового кольору з золотим окуттям, на тлі якого розміщено геральдичний знак Служби безпеки України. Геральдичний знак складається з емблеми Служби безпеки України, на тлі якої розміщено зображення лікторської фасції (в'язка різок з двосічною сокирою) і двох схрещених мечів вістрям угору. Зображення мечів, лікторської фасції - золоті.

Бойовий прапор військової частини Служби безпеки України являє собою малинове квадратне полотнище розміром 130 х 130 см. На лицьовій стороні Бойового прапора в центрі розміщено зображення емблеми Служби безпеки України. В усіх кутах полотнища вміщено зображення золотих вінків із дубового та калинового листя, у центрі яких - геральдичний знак Служби безпеки України.

Зворотна сторона прапора містить зображення прямого рівностороннього хреста з розбіжними кінцями синього кольору із золотими пружками і круглим медальйоном у центрі синього кольору в обрамленні вінка із золотого дубового листя. На тлі медальйона зазначається номер і назва військової частини золотими літерами. В усіх кутах полотнища вміщено зображення золотих вінків із дубового та калинового листя. У центрі вінків - зображення двох схрещених мечів вістрям угору і накладеної на них лікторської фасції. Вільні сторони прапора прикрашено золотою бахромою.

Древко прапора дерев'яне, чорного кольору. Верхівка древка стріловидна з жовтого металу, в центрі якої вміщено емблему Служби безпеки України.

До основи верхівки древка прикріплено подвійну синю стрічку з бантом. Краї стрічки обрамлено золотою лиштвою. Стрічка містить напис золотими літерами "Безпека держави - безпека народу" і орнамент із зображенням золотого дубового та калинового листя. На одному кінці стрічки - зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого, на іншому - емблеми Служби безпеки України на малиновому тлі. Кінці стрічки прикрашено золотою бахромою.

Службовий прапор органу, підрозділу, навчального закладу Служби безпеки України являє собою малинове прямокутне полотнище співвідношенням сторін 2:3 із вміщеним у крижі зображенням Державного Прапора України. Криж становить 1/2 довжини та 1/2 ширини полотнища. У центрі вільної частини полотнища вміщено емблему органу, підрозділу або навчального закладу Служби безпеки України. Висота емблеми становить 1/2 висоти полотнища. Лицьова та зворотна сторони полотнища ідентичні.

Древко прапора дерев'яне, чорного кольору. Верхівка древка стріловидна з жовтого металу, в центрі її вміщено емблему Служби безпеки України. До основи верхівки древка прикріплено подвійну синю стрічку з бантом. Краї стрічки обрамлено золотою лиштвою. Стрічка містить напис золотими літерами "Безпека держави - безпека народу" і орнамент із зображенням золотого дубового та калинового листя. На одному кінці стрічки - зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого, на іншому - емблеми Служби безпеки України на малиновому тлі. Кінці стрічки прикрашено золотою бахромою.

Штандарт Голови Служби безпеки України являє собою малинове квадратне полотнище розміром 90 х 90 см із зображенням у центрі геральдичного знака Служби безпеки України. Полотнище по периметру облямовано золотою лиштвою у вигляді орнаменту з дубового та калинового листя. Сторони штандарта, крім верхнього краю полотнища, прикрашено золотою бахромою. Поле зворотної сторони штандарта без зображень.

Древко прапора дерев'яне, чорного кольору. Верхівка древка стріловидна з жовтого металу, в центрі її вміщено емблему Служби безпеки України. Верхній край полотнища за допомогою шнура прикріплюється до основи верхівки древка.

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ СБ УКРАЇНИ

Національна академія Служби безпеки України - спеціальний вищий навчальний заклад, створений рішенням Кабінету Міністрів України в січні 1992 року на базі колишніх Вищих курсів органів державної безпеки України як Інститут підготовки кадрів СБ України, а в листопаді 1995 року реорганізований в Академію.



  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3