Реферат: Створення інтер'єру як вид мистецтва

При зображуванні на стендах малюнків і при виконанні самих стендів слід враховувати дані коефіцієнти, щоб приміщення - в даному випадку клас - здавався світлішим чи темнішим, коли це потрібно, в залежності від того, яке ми ставимо перед собою завдання.

Крім наведених основних особливостей кольору в інтер'єрі хотілось би зазначити і його психологчіний вплив на людей.

Відомо, що різні кольори і їх співвідношення призводить на людей різні враження, по-різному діє на її свідомість, кожен колір має в собі певний психологічний зміст, вносить певний ідейно-естетичний підтекст у суть зображуваного.

Розглянемо деякі символи кольорів:

кольори

символи

геральдичні символи

Білий

чистота, невинність, світло, прохолодний, сліпучий, блискучий.

срібло, правдивість, християнство, Європа.

Жовтий

сонце, світло, радість, ревнощі, свіжий, юний, легкий, світлий, звеселяючий.

золото, сміливість, багатство, Азія, буддизм.

Оранжевий

спека, енергія, радість, злість, сухий, схвильований.

Червоний

вогонь, енергія, радість, любов, боротьба, гнів, близький.

сила, революція, Америка.

Фіолетовий

старість, віра, смиренність, похмурий, важкий, задумливий.

сум, лихо.

Синій

космос, сум, холод, вірність, серйозність, свіжий, віддаляючий.

мудрість.

Зелений

природа, спокій, молодість, скромність.

плодючість, розквіт, Австралія, Іслам.

Чорний

темрява, морок, важкість.

смерть, жалоба, Африка.

Блакитний

холод, вода, лід, стомлений.

невинність

Пурпурний

пишність, гідність, влада, держава, зрілість, багатство, урочистість, розжареність.

Використовуючи дані таблиці кольорової символіки, можна створити певний настрій, що потрібен для даного інтер'єру. Наприклад:

Встановлено, що деякі кольори сонячного спектру, так звані теплі тони

- червоні, оранжеві, жовті - діють на людину збуджуючи, розширюють зіниці і навіть прискорюють пульс, викликають загальну втому.

Інші, так звані холодні тони - сині, голубі, зелені - заспокоюють, зменшують втому очей. Враховуючи цю обставину, що людське око краще сприймає цю гаму, то можна з впевненістю сказати, що стіни учбових закладів краще зафарбовувати (оформлювати) в цій гамі. Загальна кольорова гама в світлих тонах сприяє збільшенню освітлення. Взаємопоєднані холодні і теплі кольори у приміщенні створюють робочий настрій.

Як правило, кількість кольорів робочого місця повинно обмежуватись трьома-чотирьма, бо велика кількість кольорів може призвести до розсіяння уваги. Із всіх кольорів один повинен бути головним і визначати основний колорит.

6.

Шрифт - комплект літер, який відтворює будь-який алфавіт (латинський, український, арабський, грецький), а також цифри і знаки.

Шрифт - носій інформації, і при виконанні його, треба враховувати, що він виконує не тільки естетичну (передає настрій, закладений в ньому, містить в собі характер і деколи має національний колорит).

Для інформаційних стендів найчастіше використовують такі види шрифтів: рукописний шрифт, мальований, шрифт під трафарет.

Всі рукописні шрифти виконуються від руки різними інструментами: пензликами, плакатними перами, палочками, тушю або водяними фарбами в один захід.

Мальований шрифт на відміну від рукописного виконується не в один захід, з використанням таких інструментів, як рейсфедер, циркуль, лінійка, а також різноманітні пера і пензлики.



  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4