Реферат: Створення, історія розвитку та функціонування ЄБРР. Україна і ЄБРР
І на завершення про наймогутніший з усіх проектів, що стосується добудови двох ядерних енергоблоків. Його ЄБРР був готовий остаточно затвердити ще наприкінці 2001 року. На прохання української сторони проект повернувся на доопрацювання, пов’язане з коригуванням окремих параметрів та умов цього великого (орієнтовно 215 млн. дол.) і водночас одного з найскладніших кредитів (загальний пакет фінансування – 1,4 млрд. дол.). Довгий час тривали консультації. ЄБРР зобов’язався надати ці кошти Україні після закриття ЧАЕС, але як бачимо до цього часу своїх обіцянок Банк не виконав. Причиною для цього стало невиконання додаткових умов Банку, які він висунув пізніше і які Україна до цього часу ще не виконала. Зараз будівництво енергоблоків майже завершено за повного фінансування українською стороною. Обіцяні кошти ЄБРР так і не надав.
Реалізацію планів подальшого співробітництва України і ЄБРР багато в чому залежить від ряду „ати” і „яти”. Зміцнювати інститути, що підтримують ринкові відносини, у тому числі приватизацію і реструктуризацію великих підприємств, активніше здійснювати політику консолідації та зміцнення банківського сектору, „розкручувати” інноваційний і творчий потенціал малого й середнього підприємництва, поліпшувати інвестиційний клімат – ось що, з досвіду ЄБРР, має впевнено поставити Україну на карту міжнародних інвесторів.
Тут банк, як завжди, готовий бути партнером і радником України.
Висновок. Як бачимо ЄБРР є одним з найбільших інвесторів та кредиторів в Україні. Також він виконує функцію каталізатора та амортизатора економіки нашої країни. Подальше співробітництво з ним забезпечить Україні стабільне зростання, приток інвестицій та визнання України як держави з ринковою економікою.
Список використаної літератури
Гершкова И.Н. Международные экономические организации. – М.: Консалтбанкир, 2000. – 167с.
Дзеркало тижня. – 2002. – 24 серпня. – с.-11
Міжнародні організації: Навч. посібник/ За ред. Ю.Г. Козака, В.В. Ковалевського. – К.: ЦУЛ, 2003. – 288с.
Т.М. Циганкова, Т.Д. Гордєєва „Міжнародні організації”: Навч. посібник, К.: 2001. – 291с.
Шренлер Х.А. Международные экономические организации: Справочник. – М.: Международные отношения, 1999. – 362с.