Реферат: Поняття та види товарів

Головна ціль Інкотермс – універсальність і єдинозначення в описі відповідальностей обох сторін торгівельної угоди, а основна задача – визначити ситуацію, при якій вважається , що продавець виконав свої обов’язки так, що товар можна вважати поставленим. Інкотермс вперше опубліковани у 1936 р., остання редакція – 2000р. Включають 13 термінів. Базисні умови постачання носять факультативний характер. При використанні Інкотермс в контрактах слід точно зазначати, за якою редакцією розглядається тлумачення термінів, наприклад: EXW Інкотермс-90 або FCA Інкотермс-2000.


Структура Інкотермс 2000

Група Е
Відправлення

EXW — EX Works ( ... named place), Франко завод ( ...назва місця)

Група F
Основне перевезення не оплачено

FAS — Free Alongside Ship (... named port of shipment), Франко вдовж борту судна (... назва порта відвантаження)

FCA — Free Carrier (...named place), Франко перевозчик (...назва місця)

FOB — Free On Board (... named port of shipment), Франко борт (... назва порта відвантаження)

Група С
Основне перевезення оплачено

CFR — Cost and Freight (... named port of destination), Вартість і фрахт (... назва порта призначення)

CIF — Cost, Insurance and Freight (... named port of destination)., Вартість, страхування і фрахт (...назва порта призначення)

CIP — Carriage and Insurance Paid Тo (... named place of destination), Фрахт/перевезення і страхування оплачени до (...назва місця призначення)

CPT — Carriage Paid To (... named place of destination), Фрахт/перевозка оплачени до (...назва місця призначення)

Група D
Прибуття

DAF — Delivered At Frontier (... named place), Поставка до кордону(... назва місця поставки)

DDP — Delivered Duty Paid (... named place of destination), Поставка зі сплатою мита (... назва місця призначення)

DDU — Delivered Duty Unpaid (... named place of destination), Поставка без сплати мита(... назва місця призначення)

DEQ — Delivered Ex Quay (... named port of destination), Поставка з пристані (... назва порта призначення)

DES — Delivered Ex Ship (... named port of destination), Поставка з судна (... назва порта призначення)

Залежно від ступеня розподілу між продавцем і покупцем зо­бов'язань щодо поставки товару та відповідальності за ризик пошкод­ження чи втрати вантажу і пов'язаних із цим витрат усі умови Інкотермс можна поділити на чотири групи:

Група Е регламентує зобов'язання продавця та покупця при здійсненні поставки тільки на умові франко-завод. За цієї умови зобов'язання продавця вважаються виконаними після того, як він представив покупцеві товар на своєму підприємстві. Продавець не відповідає за повантаження товару на наданий покупцем транспорт­ний засіб чи очистку товару від мита на експорт, якщо не обумовлено інше. Покупець бере на себе всі витрати та ризик, пов'язані з переве­зенням товару з підприємства продавця до місця призначення. Ця умова передбачає мінімальні зобов'язання для продавця.

Група F містить умови: «Франко-перевізник» - FСА; «Франко - вздовж борту судна» - FAS; «Франко - борт судна» - FОВ.

Відповідно цих умов продавець вважається таким, що виконав свої зобов'язання, після того, як він передав товар перевізнику згідно з інструкціями, отриманими від покупця. Ці умови передбачають, що в обов'язки покупця входить вибір перевізника, укладення з ним договору перевезення. Продавець повідомляє покупцеві про готовність товару до відвантаження, після чого покупець укладає договір перевезення і дає продавцеві інструкції з приводу того, кому, коли і як передати куплений товар.

Група С включає такі умови: «Вартість і фрахт» - СFR; «Вартість, страхування і фрахт» - СІF; «Доставка оплачена до ...» - СРТ; «Доставка та страхування оплачені до ...» - СІР.

За цими умовами, продавець самостійно укладає договір переве­зення, оплачує перевезення до вказаного у контракті місця прийому товару покупцем, а також повідомляє покупця про деталі відправлення й очікуваний час прибуття вантажу в узгоджене місце прийняття поставки. За контрактами на С-умовах продавець звільняється від відпові­дальності та ризику з моменту передачі товару перевізнику у своїй країні, хоч і зазнає витрат на доставку товару у країну покупця. Продавець зобов'язаний оплатити перевізнику всю вартість траспор-тування товару незалежно від того, чи фрахт повинен бути оплаче­ним до повантаження товару чи оплата допускається після його доставки у місце призначення .

Група D передбачає умови: «Поставлено на кордон» - DAF; «Поставлено з борту судна» - DES; «Поставлено з пристані» - DEQ; «Поставлено без сплати мита» - DDU; «Поставлено зі сплатою мита» - DDP.

Контракти на D-умовах можна поділити на дві категорії. До першої належать контракти, укладені на умовах: «Поставлено накордон», «Поставлено з борту судна», «Поставлено з пристані» та «Поставлено без сплати мита».Відповідно до цих умов продавець не очищує товар для імпорту. У другу категорію входить: «Поставлено зі сплатою мита». За цими умовами продавець повинен отримати усі необхідні імпортні ліцензії, а також оплатити мито, митні збори та податки. Умови групи D є найпривабливішими для по­купця, оскільки продавець зобов'язаний доставити товар у вказане місце, беручи на себе всі витрати та ризик щодо поставки товару. Тому контракти на D-умовах відносяться до групи «доставкових контрактів», тоді як контракти на С-умовах називаються «відвантажувальними контрактами».

Інкотермс початково завжди призначались для використання в тих випадках, коли товари провались для поставки через національні кордони: таким чином, це міжнародні торгівельні терміни. Однак, Інкотермс на практиці часто включаються до угод для продажу товарів виключно в границях внутрішніх ринків. В таких випадках статті щодо експорту та імпорту стають зайві.

Список літератури

Котлер Ф. Основи маркетинга: Пер. с англ.- М.: Прогресс, 1990. – 796 с.

Котлер Ф., Армстронг Г., Сондерс Дж., Вонг В. Основы маркетинга. – 2-е европ. Изд. – М.: СПб.; К.: Изд. Дом «Вильямс», 1999. – 1056 с.

Гаркавенко С.С. Маркетинг. – К.: Лібра, 1996. – 200 с.

Азоев Г.П. Конкуренция: анализ, стратегия и практика. – М.: Прогресс, 1997.–248с.

Армстронг Г. Маркетинг. Общий курс. – 5-е изд. – М.: Вильямс, 2001 – 608 с.

Герасимчук В.Г. Маркетинг: теорія і практика: Навч. Посіб. – К.: Вища шк., 1994, - 327 с.

Багиев Г.Л., Тарасевич В.М., Анн Х. Маркетинг: Учебник для вузов. – М.: ОАО «Изд. «экономика», 1999. – 703 с.

Портер М.Е. Стратегія конкуренції. Методика аналізу галузей і діяльності конкурентів / Пер. з англ. – К.: Основи, 1997. – 390 с.

"Incoterms 2000", видання Міжнародної торгівельної палати № 560, вересень 1999 р.



  • Сторінка:
  • 1
  • 2