Реферат: Тест фотореалістичних принтерів
З приведених графіків видно, що найбільший динамічний діапазон від 0 до 87% продемонстрував принтер Epson Stylus Photo 750. Найкращу лінійність у всьому діапазоні показав принтер Canon BJC 2000, щоправда, за рахунок найменшого динамічного діапазону. Гарну лінійність у діапазоні 0-90% продемонстрували принтери Hewlett Packard DeskJet 880C і Lexmark Z51. Краще відтворення деталей при щільності більше 70% показав принтер Canon BJC 7000. Фактично всі принтери, крім Canon BJC 2000, не дозволяють розрізняти деталі при щільності більш 90%.
Оцінюючи колірний зсув сірої шкали відзначу, що Canon BJC 2000 має невелике блакитне зрушення, Hewlett Packard Desk Jet 880C - пурпурний, Lexmark Z51 - жовтий, Epson Stylus Photo 750 – жовто-зелений при окремих значеннях щільності. Найкращі результати на глянсовому папері і плівці, на наш погляд, показали принтери Canon BJC 2000 (на глянсовому папері GP201) і принтер Xerox DocuPrint XJ8C (на плівці 003R93915).
Для аналізу відтворення векторної графіки був проведений ряд ліній з однієї крапки, причому як чорних ліній, так і зелених, котрі свідомо не можуть бути надруковані однією фарбою. Цей тест дозволяє оцінити якість сполучення фарб при печатці. Природно, що перед проведенням цього тесту ми виконали всі передбачені для кожного з принтерів операції по юстировці друкуючих голівок. Найменшу зону перекривання ліній, виконаних чорною фарбою, показав принтер Hewlett Packard Desk Jet 880C. Наступні за ним показники продемонстрували принтери Lexmark Z51 і Xerox DocuPrint XJ8C. Найкраще сполучення при друку зелених ліній показали принтери Hewlett Packard Desk Jet 880C, Epson Stylus Photo 750 і Lexmark Z51. Найбільш гладкі лінії продемонстрував принтер Epson Stylus Photo 750, хоча лінії, що друкуються їм, були толще, ніж можна екати від принтера з дозволом 1440 dpi. Якість сполучення крапок у принтера Canon BJC 7000 виявилася незадовільним – помилка при сполученні крапок різного кольору порівнянна з розміром крапки.
Іноді важливим є і час, необхідне для одержання відбитків. На приведеному графіку для кожного з принтерів приведені 3 значення. Синім кольором показане час, необхідне для печатки тесту з максимально можливим для даного принтера якістю на глянсовому фотопапері, червоним кольором зазначений час друку з нормальною якістю на папері з покриттям. Результати цього тесту треба вважати умовними, оскільки поняття "нормальний" дуже суб'єктивне. І жовтим кольором позначений час друку з прийнятною якістю на звичайному папері. Принтер Canon BJC 2000 у фоторежимі на будь-якому папері друкує з однією якістю і за те саме час, тому всі 3 значення для нього однакові.
Варто помітити, що час друку залежить не тільки від принтера, але і від програми. При друку великих фотографій із програми PhotoShop принтер Canon BJC 7000 демонстрував кращі результати, чим принтер Epson Stylus Photo 750. Підводячи підсумки тесту на швидкість, можна сказати, що якщо вам потрібно віддрукувати велику кількість копій із прийнятною якістю на звичайному папері, те кращий вибір - це принтер Hewlett Packard Desk Jet 880C. При печатці з нормальною якістю на папері з покриттям кращі результати показав XeroxDocuPrint XJ8C, незначно випередивши Epson Stylus Photo 750 і Lexmark Z51. При печатці з максимально можливою якістю кращий результат з багатоколірних принтерів показав Lexmark Z51.
Візуальний аналіз фотографій, проведений незалежними експертами, не виявив явного лідера, що, імовірно, визначалося эстетическими поглядами, а також невисокою гостротою зору експертів, оскільки при аналізі фотографій лупою користатися їм не дозволялося. Трохи гірші результати в цьому опитуванні показали принтери фірми Canon, що, з мого погляду, зв'язано не з їхньою якістю печатки, а з тим, що за замовчуванням драйвер робить їхнє зображення надто світлим. Тут ми спостерігаємо ефект, при якому соковиті кольори зображення оцінювалися вище, ніж реалістичні.
Узагальнюючи результати всіх проведених тестів, можна сказати, що найбільшою фотореалістичністю володіє принтер Epson Stylus Photo 750. Найкращим вибором для домашнього офісу, де фотографії не складають основу друкованої продукції, є принтер Hewlett Packard DeskJet 880C. А при рівних частках ділового і художнього друку - Lexmark Z51. Якщо у вас мало місця і ви хочете одержати щось комбайнобразне, то купуйте Canon BJC 2000. По відношенню ціна / якість гарним вибором для друку фотографій на плівці може стати Xerox DocuPrint XJ8C. Якщо вам необхідно уникнути вигину носія При друку, то єдиний вибір - це Canon BJC 7000. Він же в комбінації з папером Саnоn може стати непоганим рішенням для друку великих фотографій, стійких до зовнішніх впливів.