Реферат: Програми-архіватори WinARJ

До переваг ARJZ можна віднести:

1) Версії під DOS (реальний/розширений режими), OS/2 і NT. У програму для розширеного режиму DOS убудований розширник, тому вона працює на комп'ютерах 386+ без якого-небудь додаткового програмного забезпечення.

2) Високу швидкість стиску: ARJZ стискає файли з тією же якістю, що і ARJ приблизно в півтора разу швидше останнього (крім версії, що працює в реальному режимі).

3) Високий ступінь стиску (у цьому випадку отримані архіви не будуть розпаковуватися АRJ'ем). По цьому параметрі ARJZ знаходиться на рівні RAR/UC2 (у цьому ви можете переконається самі - you see too ;-).

4) Так називаний "напівекранний інтерфейс". ARJZ може під час роботи виводити на екран віконце з двома індикаторами процесу, ім'ям архіву й ім'ям пакуємого файлу - це чудова особливість призначена спеціально для таких програм, як ARC- чи ARJVIEW, SHEZ, ARJMENU, NC 4.0+, DN і ін.

5) Тут, звичайно не місце для опису переваг UNаRJZ'а, але проте... Висока швидкість розпакування. Навіть на XT UNARJZ працює в середньому в 1.5-2 рази швидше, ніж ARJ, а при використанні спеціальної опції (див. UNARJZ.DOC) різниця зростає ще в два рази.

Важливо відзначити, що процедури деархіватора оптимізовані окремо під процесори 286, 386, 486 і Pentium.

ARJZ написаний таким чином, що його можна використовувати і як окремий архіватор і як надбудову над ARJ'ем: якщо він не може розпізнати чи команд опцій командного рядка, то запускає оригінальну програму. Це, фактично, означає, що, використовуючи ARJZ, ви, проте, не втрачаєте ні однієї опції ARJ'а.

Недоліки ARJZ:


1) У ARJZ (принаймні, поки) немає підтримки багатотомних (multi volume), резервних (backup) і самораспакующихся (SFX) архівів. Помітьте, що UNARJZ розпаковує будь-які архіви, створені ARJ.
2) ARJZ не є повноцінним архіватором у тім змісті, що він самостійно не видаляє і не перейменовує файли в архівах, не може зливати архіви і т.д. Усю цю роботу можна зробити за допомогою оригінальної програми, тому не можна говорити, що пари ARJZ/UNARJZ цілком заміняє собою ARJ.

Література

Фігурнов В.Е. «IBM PC для користувача. Короткий курс.» - М.: ИНФРА-М, 1998. - 480 с.: іл

PCMagazine, 1997-1999 р.



  • Сторінка:
  • 1
  • 2