Реферат: Ірак
Серед різноманітних народних пісень популярний жанр атаба (скарга) – своєрідна діалог^-пісня-діалог, що складається з емоційних сольних речитативів і коротких відповідей. Істотне місце в побуті іракців займає духовна музика.
У сучасному Іракові освоюються досягнення європейської музичної культури. Центр музичного життя – Багдад. Музичні кадри виховуються головним чином в Академії образотворчих мистецтв (заснована в 1940 році).
Перші спроби створення професійного театру в Іракові відносяться до кінця 20-х років 20 століття. Незважаючи на те, що Академія образотворчих мистецтв (Багдад) готує професійних акторів, в Іракові немає професійного театру, немає також постійної драматичної чи балетної трупи. Актори виступають по радіо, телебаченню, у кабаре, у концертах, що влаштовуються Академією. Найбільш популярні виступи макамів – читців, що під голосний акомпанемент народних інструментів декламують співучо епічну чи поему вірші.
Розвиток кінематографії почалося в середині 40-х років; поставлені фільми «Діти Сходу», «Лейла в Іракові», «Алиа і Иссам» і ін. У 1959 році заснована Загальна організація кіно і театру. Щорічно виробляється небагато повнометражні і короткометражні кінокартини. Міністерство освіти випускає навчальні фільми. Увозиться багато іноземних фільмів. У країні більш двох сотень кінотеатрів.
Список використаної літератури
Данциг Б.М. Ірак у минулому і сьогоденні. – М., 1960.
Федченко А.Ф. Ірак у боротьбі за незалежність. – М., 1970.
Герасимов О. Іракська нафта. – М., 1969.
Gaury G. de, Three kings in Baghdad. 1921 - 1958, L., 1961.
Новітня історія арабських країн Азії. 1917-1985. – М., 1988.
Ніязматов Ш. А. Іракський^-ірано-іракський конфлікт. Історичний нарис. – М.: Наука. Головна редакція східної літератури, 1989. – 176 с.
Дмитрієв Е. Д. Палестинська трагедія. – М., 1986.