Реферат: Відомості про будову та принцип функціонування енергосистем
8
|
9
|
10
|
11
Перетворення до виду, придатного для використання
12
|
13
|
14
|
15
|
Рис.1. Енергетичні перетворення в енергосистемі та районних електромереж
Розрив надр, які можна спалювати для отримання тепла. Найбільш доцільним є застосування газу та торфу, тому що нафта і вугілля є чинною сировиною для хімічної та деяких інших видів промисловості. Найбільш енергомістким ресурсом для отримання тепла є радіоактивні руди. При застосуванні яких теплова енергія отримується від сповільненої (в певних границях порівняння) ядерної реакції.
Електростанції, які працюють на принципі спалювання газу, нафти, вугілля та торфу називають тепловими.
Процеси, які включають отримання тепла від спалювання пального та перетворення його за допомогою перегрітого газу під тиском у механічну енергію називають теплоенергетикою.
Теплоенергетика працює на законах термодинаміки та газових. Кінцевим результатом теплоенергетики є отримання обертового руху електромеханічної системи передачі цього руху та підведення його до рухомої частини генератора – ротора.
Енергію стислого перегрітого пару перетворює у обертовий рух парової турбіни (рис.2).
Рис.2. Принцип роботи теплової електростанції.
1 – піч для спалювання пального;
2 – зворотні клапани для утримання тиску;
3 – закритий контур перегрітого водяного пару;
4 – теплообмінник;
5 – відкритий контур пароводяної суміші під тиском;
6 – сопло;
7 – лопаті колеса турбіни;
8 – механічна переробка обертового руху;
9 – ротор генератора;
10 – корпус турбіни;
11 – холодна вода;
12 – водозабірна труба;
13 – зливні труби;
14 – озеро холодної води
15 – насос.
Теплова електростанція складається із котельної установки (печі) 1, де спалюється пальне і теплова енергія передається воді, яка заноситься через зворотній клапан 2 у закритий контур 3. Для отримання високої температури, згідно закону газового стану, треба щоб система витримувала високі тиски. Теплова енергія нагрітої у контурі 3 води за допомогою теплообмінника 4 передається відкритому контуру 5. У цьому контурі перегрітий пар під тиском сотні атмосфер виривається із сопла 6 і з великою силою поступає на лопаті 7 турбіни. Потужність турбіни є у прямій залежності від перепаду температури, тому у нижній частині корпусу турбіни циркулює холодна вода, що забирається із водоймища (озеро) 14 або від системи охолодження. Витрати гарячої води у контурі 5 поповнюється через зворотній клапан 2. Циркуляція холодної води для створення перепаду температур у корпусі турбіни забезпечується насосом 15.