Реферат: Застосування комп’ютерного моделювання в курсі вивчення економіки

Звернемо увагу, що ігрові технології збагачують мотиваційні можливості процесу навчання спортивним азартом, що спонукає учнів до більш інтенсивного засвоєння матеріалу, творчого осмислення теоретичних знань та групової взаємодії в процесі прийняття рішень.

На першій стадії знайомства з грою MESE засвоюється розуміння, що фінансовий звіт - це інструмент контролю і керівництва всією роботою фірми. Щоб перемогти в грі, інструментом треба володіти. А для цього треба добре знати не тільки всі розділи та статті звітів, але і співвідношення різних показників. Треба вміти розраховувати ці показники самостійно, щоб спрогнозувати наслідки своїх рішень.

На першій стадії виграють, ті хто краще засвоїв теоретичний матеріал з економіки підприємства, і це спонукає інших до інтенсифікації зусиль в цьому напрямку.

Коли учні в процесі гри, групового взаємо навчання та неодноразового повторення матеріалу досягають певного рівня знань, гра набуває якісно іншого характеру. На другій стадії застосування MESE починають відігравати важливу роль нові чинники. Успіх забезпечують навички аналітичного мислення, вміння прогнозувати зміни кон’юнктури та збудувати найбільш раціональну стратегію. Щоб максимально використати групову взаємодію та взаємонавчання учнів доцільно змінювати склад керівництва фірм таким чином, щоб ті, хто грав в конкуруючих фірмах були змушені працювати разом і навпаки. Таким чином ми створюємо високий рівень компетенції керівництва усіх фірм, яке буде знайоме з різними стратегіями та прийомами конкурентної боротьби в галузі. Провокуючи жорсткі умови конкуренції ми стимулюємо високий рівень гри.

Застосовуючи в діловій комп’ютерній грі MESE стратегію, наприклад, низьких цін та великого обсягу виробництва,(таку просту та привабливу, на перший погляд), безумовно виграшну в перших періодах гри, керівництво фірми, через деякий час, стикається з проблемою збуту великих обсягів продукції. Тільки збалансована та послідовна стратегія, або ризиковані тактичні ходи допоможуть утримати завойований успіх.

На третій стадії застосування комп’ютерної гри MESE можливо продемонструвати в процесі моделювання економічної діяльності вплив макроекономічних чинників, таких, як зміна податку або імітація інфляції на життєздатність фірми або навіть всієї галузі.

Комп’ютерне моделювання доцільно було б використовувати на протязі усього курсу викладання економіки. Наприклад для демонстрації закону попиту, складання шкали та побудови графіка попиту. Або проекспериментувати з впливом змін банківської ставки на прийняття рішень в бізнесі. Таким чином можна знайти багато варіантів застосування комп’ютерного моделювання в навчальному процесі.

Проведення змагань з комп’ютерної гри MESE може стати доброю перевіркою знань, умінь та навичок отриманих в процесі вивчення економічних дисциплін. Безумовна об’єктивність підведення підсумку, комплексний підхід з урахуванням вміння практичного застосування отриманих знань робить комп’ютерне моделювання ефективним інструментом удосконалення навчального процесу.

Коли в процесі навчання переважають традиційні методики – учні тренують фактично лише пам'ять. Але завчити – ще не значить знати, а знати – ще не значить вміти. Вміння неможливо придбати без практики активної діяльності, гри, без пошуку оптимального рішення перед своїми друзями та конкурентами.



  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3