Реферат: Планування доходів від операційної діяльності і валового прибутку

Витрати на оренду основних засобів планують, виходячи з договірної вартості орендної плати між сторонами. В даному підприємстві орендуються три приміщення магазину, з яких за два приміщення орендна плата складає 1200 грн. в місяць, а за одне - 830 грн. в місяць. Тоді величина орендної плати буде складати 2030 грн. в місяць, а за рік 24,36 тис. грн. (2030x12).

Витрати на утримання основних засобів, що використовуються для забезпечення збуту товарів, планують аналогічно витратам на утримання основних фондів адміністративного призначення. Примірна форма розрахунку дана в таблиці 3 (дод. 3). У наведеному прикладі вони складають 11,8 тис. грн.

Витрати на пакування товарів неможливо визначити методом конкретного підрахунку, тому їх величину слід визначати дослідно-статистичним методом. Оскільки ці витрати є умовно-змінними, як такі, що залежать від обсягу товарообороту, то при аналізі необхідно звернути увагу на їх достатність для обслуговування процесу збуту.

У наведеному прикладі торговельне підприємство вважає оптимальним рівень витрат на пакування в минулому періоді. Тому планування цих витрат можна здійснити за формулою: (1)

де Вз - витрати умовно-змінні, тис. грн.;

Тпл - плановий товарооборот, тис. грн.;

РВз - рівень умовно-змінних витрат в % до товарообороту. Величина витрат на пакування товарів, обчислена за наведеною формулою складає 4,16 тис. грн. .

Витрати на рекламу планують, виходячи з передбачуваних заходів щодо здійснення реклами. Оскільки ці витрати відносяться до таких, що залежать від обсягу товарообороту, то їх також можна планувати за вище наведеною формулою (1).

У наведеному прикладі витрати на рекламу прогнозуються в сумі 1,44 тис. грн. .

Інші витрати включають витрати, пов'язані зі збутом товарів, що не увійшли в перелік вище названих статей. Це витрати на відрядження працівників, зайнятих збутом, витрати на страхування, ремонт, охорону та інші витрати, пов'язані зі збутом, їх планування здійснюється шляхом поелементного підрахунку і не потребує складання спеціальної форми таблиць. У наведеному прикладі інші витрати прогнозуються в сумі 36,68 тис. грн., що на 26,62 тис. грн. більше, ніж у минулому періоді. Збільшення цих витрат зумовлене в основному плановим капітальним ремонтом основних засобів, що забезпечують збут товарів.

Загальна сума планових витрат на збут становить 480,0 тис. грн., що складає 12,15% до товарообороту (див. табл. З, с.18).

З даних табл. З видно, що торговельне підприємство передбачило збільшення витрат на збут на 79,8 тис.грн. або на 0,48% до товарообороту. Їх зростання зумовлене збільшенням обсягу прогнозованого товарообороту на 15,2% та плановим ремонтом основних засобів за кошторисною вартістю в сумі 25,0 тис.грн. (стаття "Інші витрати").

6.4. Інші операційні витрати включають суму безнадійної дебіторської заборгованості та відрахувань у резерв сумнівних боргів; втрати від уцінки товарів; нестачі і втрати від псуття товарів; витрати на утримання об'єктів соціально-культурного призначення; інші витрати операційної діяльності, їх величину доцільно прогнозувати дослідно-статистичним методом, опираючись на матеріали аналізу за минулі 3-5 років.

Інші операційні витрати заслуговують особливої уваги. При ефективному управлінні фінансами, добре налагодженій контрольно-аналітичній роботі їх можна мінімізувати.

Планування інших операційних витрат здійснюється поелементно дослідно-статистичним методом, на основі даних аналізу за 3-5 останніх років.

Примірний план інших операційних витрат торговельного підприємства дано в таблиці 4.

Таблиця 4.

План інших операційних витрат торговельного підприємства

Елементи адміністративних витрат

За минулий період

На плановий період

сума, тис.грн.

рівень, % до товарообороту

сума, тис.грн.

рівень, % до товарообороту

1

2

3

4

5

1. Штрафи, пені, неустойки сплачені

9,80

0,29

-

-

2. Матеріальне заохочення працівників

51,60

1,50

58,22

1,48

3. Списання безнадійної дебіторської заборгованості

5,30

0,16

-

-

4. Резерв на сплату штрафів

-

-

6,78

0,17

Разом

66,70

1,95

65,00

1,64

Товарооборот

3428,6

100,0

3950

100,00