Реферат: Коротка економічна характеристика підприємства у вигляді письмових висновків та аналітичних таблиць
Існує дві основні концепції відносно до структури: (спеціалізований розподіл праці та сфера контролю.
В більшості організацій має місце розподіл прані по спеціалізованих лініях - по горизонталі. Спеціалістів групують разом в межах с[п пкціональ- ної області.
Вертикальний розподіл праці, тобто відокремлення роботи по коорди- нації від безпосереднього виконання завдань, дає ієрархію управлінських рівнів. Кількість осіб, підлеглих одному керівнику, є сферою контролю.
Завдання - це предписана робота, серія робіт або частина роботи, що повинна бумі виконана заздалегідь всиновленим способом у визначений термін. З технічного боку, завдання адресовані посаді, а не працівнику, що її займає.
Характеристики завдань полягають у тому, що вони традиційно поділяються на три категорії. Це робота з людьми, предметами (машинами, сировиною, інструментами) та інформацією.
Технологія розглядається, як засіб трансформування сировини (люди, інформація чи фізичні матеріали) в продукти чи послуги, заздалегідь заплановані. Всі типи технологій поділяються на три категорії:
І ) одиничне, дрібносерійне, або індивідуальне виробництво;
2 ) масове або багатосерійне виробництво;
3) безперервне виробництво.
Відносно персоналу організації та її кадрового потенціалу необхідно передбачити як поведе себе конкретна людина в даній ситуації. З цією метою враховують її здібності, обдарованість, схильність до певної діяльності, потреби, точку зору тощо.
Всі внутрішні змінні взаємопов'язані. Зміни однієї з них певною мірою впливають на всі інші.
Вступ
Коломийська друкарня ім. Шухевича утворилася в січні 1994 року.
23. 12. 94р. на загальних зборах трудового колектив) було прийнято рішення про приватизацію. Відповідно до наказу регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області від 28 04. 95 року відбулося перетворення державного підприємства "Коломийська друкарня ім. Шухевича" у відкрите акціонерне товариство виконуючи вимоги Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок перетворення в процесі приватизації державних підприємств у відкриті акціонерні товариства" № 680 від 07. 12. 92р.
На підприємстві використовується безцехова структура.
Виробнича частина ділиться на такі підрозділи:
— дільниця підготовки до друку;
— дільниця друку;
— палітурна дільниця.
Керівництвом друкарнею займається адміністрація на чолі з головою правління.
Крім цього є відділ технічного та експлуатаційного забезпечення і адміністративно-господарська група.
Висновок
Маючи можливість проходити практику у ВАТ "Коломийська друкарня ім. Шухевича" я була вражена дисциплінованістю і доброзичливістю працівників які там працюють. На сьогоднішній день дружність колективу є рідкістю, це пов'язано багатьма факторами такими як жадібність, бажання збагатитись за рахунок інших та ін. Прийшовши перший раз на практику я не відчув ніякого дискомфорту оскільки дуже швидко знайшов цільну мову з працівниками та керівництвом друкарні. Це дало мені змогу краще пізнати відносини працівників з керівництвом Особливо на цьому підприємстві мені сподобався розподіл обов'язків між працівниками. Тут кожен працівник конкретно знає і старанно виконує свої завдання та опреділені обов'язки. Завдяки цьому вдається уникати конфліктних та не передбачуваних ситуацій і завдяки цьому вдається зберегти спокійну обстановку в середині підприємства. Пройшовши практику у ВАТ "Коломийська друкарня ім. Шухевича" в мене залишились тільки добрі спогади про це підприємство.