Реферат: Предмет економічної теорії
Перспективним напрямом інтегрування України у систему світового господарства є створення спеціальних (вільних) економічних зон. Це одно з найбільш привабливих форм заохочення іноземних інвесторів, яка дає змогу активізувати підприємництво, нарощувати експортний потенціал, формувати ринкову інфраструктуру, прискорювати розвиток окремих регіонів та галузей економіки. В Україні розроблялись конкретні проекти створення спеціальних економічних зон. Це Ільїчевська спеціальна економічна зона, Одеська портова зона, технополіс у місті Києві, у місті Сімферополі та ін. Проте, до практичного впровадження ще існує значна відстань. Це пояснюється недостатнім рівнем розробки проектів спільних економічних зон, незначним заохоченням іноземного капіталу.
У перспективі Україна буде орієнтуватись на збільшення питомої ваги в експорті готових виробів, значне скорочення поставок сировини, палива. Йдеться орієнтація на високо розвинутих партнерів світового співтовариства. Особливе значення повинно мати нарощування експортного потенціалу за рахунок конверсії оборонних галузей промисловості, розвитку форм виробничого співробітництва із зарубіжними партнерами, створення умов для переливу міжнародного капіталу та робочої сили.
Отже, Україна, як незалежна держава, член світового співтовариства має активно виступати на світовій арені і включатися у розвиток взаємних господарських відносин з країнами-партнерами. Це є однією з важливих підойм, що ведуть до стабілізації н/г та сприятимуть забезпеченню добробуту населення України.
5. Господарства продали льону-трісця льонозаводам на суму 180 млн. грн., заводи переробивши льон-трісець одержали волокна на 210 млн. грн., яке продали прядильній фабриці. З цього волокна було виготовлено пряжі на суму 235 млн. грн., пряжу в свою чергу продали ткацькій фабриці, де з неї виготовили волокно на суму 252 млн. грн., визначити:
а) величину валової продукції і кінцевого продукту;
ВВП = 180млн. грн. + 210 млн. грн. + 235 млн. грн. + 252 млн. грн. = 877 млн. грн.
КП = 210 млн. грн. + 235 млн. грн. + 252 млн. грн. = 697 млн. грн.
Література.
С.В. Мочерний “Основи економічної теорії”. – Тернопіль – 1993.