Реферат: Негативний вплив нафти та нафтопродуктів

Причини відмовлень на магістральни нафтопроводах

Причини

співвідношення

Корозія

14%

Брак при будівельно-монтажних роботах

29%

Брак підприємства-виготовлювача

21%

Механічні ушкодження

19%

Нафтопреробка

Світовий енергетичний баланс 20 століття.

1900

1950

2000

Гідроенергія

1.7%

6.5%

2.7%

НАФТА

3.0%

23.8%

39.5%

Газ

0.9%

9.0%

22.8%

Дрова

17.6%

5.9%

--------

Торф

0.7%

0.6%

--------

Вугілля

76.1%

54.2%

28.1%

Ядерна енергія

--------

--------

6.9%

Розміщення основних запасів нафти не збігається з розміщенням населення, виробництвом і витратою палива й енергії. Близько 9/10 запасів мінерального палива (у тому числі нафти) і понад 4/5 гідроенергію знаходиться в східних районах, тоді як приблизно 4/5 загальної кількості палива й енергії споживається в європейській частині країни.

Розміщення нафтопереробної промисловості залежить від розмірів споживання, техніки переробки і транспортування нафти, територіальних співвідношень між ресурсами й обсягами споживання рідкого палива. В даний час переробка наблизилася до районів споживання. Вона ведеться уздовж трас нафтопроводів, а також у пунктах з вигідним транспортно-географічним положенням .

Економічно більш вигідне наближення нафтопереробної промисловості до місць споживання:

скорочуються перевезення мазуту, олій і інших грузлих нафтопродуктів;

транспортування сирої нафти економніше, чим транспортування її похідних;

розміщення нафтопереробних виробництв стає повсюдним.

Розвиток нафтової, а також нафтопереробної промисловості обумовлюється доцільністю використання нафти в основному для виробництва моторних палив і хімічної сировини. Як енергетична сировина більш ефективним є природний газ, тому що еквівалентна кількість його вдвічі дешевше нафти.

Розміщення галузей і виробництв нафтохімічної промисловості знаходиться під сукупним впливом різних факторів, серед яких найбільшу роль грають сировинний, топливно- енергетичний і споживчий.

Промисловість полімерних матеріалів.

Органічний синтез спирається на могутню і розповсюджену сировинну базу, що дозволяє розвивати виробництво практично в будь-якому економічному районі. На перший план вийшло нафтогазову сировину, з якого виробляється майже весь синтетичний каучук, що переважає частина пластичних мас і значна кількість волокон. Ресурси цієї сировини представлені: побіжними нафтовими газами, природними газами і вуглеводнями нефтепереработки. Сфера виробництва синтетичних матеріалів територіально помітно розширилася, охопивши не тільки місця видобутку нафти і газу, але і райони, що одержали зв'язок із джерелами сировини в результаті створення мережі нафтопроводів (Центральний, Донецко-Приднепровский і ін.)

Промисловість синтетичних смол і пластичних мас заснована на побіжних нафтових газах і вуглеводнях нефтепереработки.

Державним департаментом нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України у зв’язку з підвищенням екологічної безпеки галузі та охорони праці у 2001 році були подані пропозиції 25 науково-виробничих підприємств та організацій щодо фінансування за рахунок коштів Державного бюджету у 2002 році науково-дослідних робіт в обсязі 51 млн. 959 тис. грн.

Зусилля потужного наукового та інтелектуального потенціалу галузі (УНТА, 17 інститутів), що використовується далеко не повністю, спрямовані на пріоритетні напрямки науково-технічного прогресу та подальший розвиток нафтогазової промисловості України, з них:

реалізація Національної програми "Нафта і газ України до 2010 року";

реалізація Державної програми "освоєння вуглеводневих ресурсів українського сектору Чорного і Азовського морів";

реалізація Державної програми "Створення та організація виготовлення бурового, нафтопромислового, нафтопереробного устаткування і техніки для будівництва нафтогазопроводів з науково-технічною частиною на період до 2010 року" та відповідного освоєння серійного виробництва машинобудівними заводами нових конкурентоздатних імпортозамінюючих видів обладнання для буріння свердловин, видобутку, транспорту та переробки нафти і газу;

реалізація Державної програми "Програма заходів щодо подолання соціально-економічних та техногенних наслідків довготривалого нафтовидобування в Бориславському нафтопромисловому районі на 1997-2000 роки";



  • Сторінка:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4