Реферат: Фауна Кримських Гір
Особливо корисним є жук – турун кримський, занесений у Червону книгу України. В Криму водиться також восковик, ковалик, хрущ – кримський, богомол кримський, цикади. Співучі цикади належать до рівнокрилих комах. Маленька гірська цикада наповнює повітря голосним цвіркотанням, яке нагадує звук коника, Видають звуки тільки самці.
Цикади - великі комахи . Звичайна південна цикада досягає 5 см. Вони мають захисне забарвлення і побачити їх нелегко. Цикади і їх личинки деякою мірою шкодять деревам.
Із земноводних в Криму живуть тритони – гребінчасті, ропуха квакша. Шкіра у земноводних вкрита слизом, виділяє рідкий секрет. Через неї здійснюється газообмін. На суші земноводні дихають легенями. Розшукуючи їжу, жаби, тритони користуються зором. При низьких температурах земноводні легко переносять голод . Живляться вони комахами. Усі земноводні корисні людині.
Тритон гребінчастий належить до хвостатих земноводних. У гребінчастого тритона гребінь зубчастий. У гребінчастого тритона забарвлення верхньої поверхні майже чорне, черевце – жовтогаряче з чорними плямами. Тритони корисні тварини, оскільки винищують велику кількість личинок і лялечок комарів. Жаба квакша має яскраво – зелене забарвлення. Квакша – малорухлива тварина.
Жаба ропуха має задні ноги коротші, ніж у інших жаб і тому вона не стрибає, а “крокує” по землі. Шкіра ропухи більш товста, виділяє отруйний секрет. Ропухи вірні помічники людини, бо вони знищують шкідників, саме тому вони заслуговують на охорону і захист.
Вивчення природи має велике значення. Не можна любити того про що не маєш уявлення. А любов до природи є основою любові до Батьківщини.
.