Реферат: Особливості податкової системи Франції
Міжнародні податкові угоди Франції
Серед країн-членів ЄС Франція займає друге місце після Великобританії по числу міжнародних податкових угод - 89 угод за станом на 96 рік. Цей факт говорить про значну інтеграцію країни в міжнародні податкові відносини і про усвідомлення нею необхідності максимально можливої уніфікації податкових систем країн світу. Розглядаючи податкові угоди Франції в територіальному аспекті, можна виділити три регіони основних економіко-політичних інтересів країни. Насамперед, це розвиті країни Європи, США і Японія. По числу угод з ними (27) Франція займає 2-і місце в ЄС. По 24 міжнародних податкові угоди Франція має з країнами Африки і з країнами Азії. Серед країн - членів ЄС це кращий показник. Можна припустити, що цей факт обумовлений не тільки економічною доцільністю, але й історичними особливостями відносин Франції з цими регіонами. Що стосується Латинської Америки і держав Карибського басейну, те Франція має угоди тільки з 7 з них (4-оі місце в ЄС). Відносну незацікавленість Франція також виявляє Центральній і Східній Європі, маючи лише 7 угод з державами цього регіону. Франція і Росія підписали конвенцію про усунення подвійного оподатковування. Останній варіант її був підписаний у Парижеві 26.11.96. і набрав сили 1.01.2000. До цього країни обходилися більш лаконічною угодою від 4.10.85. Перша угода між Францією і Росією було підписано в 1970 році. Воно і наступна угода припинили свою дію з вступом у силу нового 1.01.2000 року.
Висновок
Податкова система Франції являє собою дуже своєрідну сукупність податків і зборів. Вона формувалася багато десятиліть, відбиваючи історичні і культурні особливості країни. В даний час система має стабільність у відношенні переліку стягнутих податків і зборів, правил їхнього застосування. Ставки ж податків щорічно переглядаються з урахуванням економічної ситуації і напрямку економіко-соціальної політики держави. Серед головних рис французької податкової системи варто було б виділити такі, як соціальна спрямованість, перевага непрямих податків, особлива роль прибуткового податку, облік територіальних аспектів, гнучкість системи в сполученні зі строгістю, широка система пільг і знижок, відкритість для міжнародних податкових угод. Розглядаючи податкову систему Франції в порівнянні з російської, можна говорити про її більшу ефективність. Багато хто її достоїнства майже дзеркально проектуються в область проблем російської податкової системи: слабкий територіальний аспект, низьке збирання, слабко виражені соціальні функції, суперечливість багатьох податків. Але тут варто враховувати період часу, протягом якого розвивалися системи. Російська податкова система тільки формується. Її переваги в тім, що у власному розвитку вона може використовувати досвід багатьох країн світу. І французький досвід також був би корисний. Серед рис, які можна запозичити у французької податкової системи, я б у першу чергу назвав соціальну спрямованість і територіальний аспект. Розглядаючи податки Франції в міжнародному аспекті, можна відзначити значна кількість міжнародних податкових угод. При всій самобутності своєї системи країна прагне до зближення з податковими системами інших країн світу. Це є позитивною тенденцією в контексті світової податкової гармонізації.
Список використаної літератури:
“ Вісник податкової служби України” №30 серпень 1999 року . О. Нідзельська: “ Податкова система в Німеччині “ (с. 46).
“ Вісник податкової служби України “ №33 . вересень 1999 року О. Нідзельська : “ Система оподаткування у Франції” (с. 66).
“ Вісник податкової служби України “ № 4, січень 2000 року О . Нідзельська “ Податкова система Швеції “ (с. 58).
“ Фінанси України “ № 12 , грудень 1996 року О. М. Олійник : “ Реформа податкової системи” (с. 80).
“ Фінанси України “№3 , березень 2000 року Вдовиченко М. І. “ Податкове регулювання : досвід США і його використання “ (с.59).