Реферат: Сервісні можливості
Для роботи з пам’яттю слід викорстовувати слідуючі клавіші:
Ctrl F3 - помістити текуче (відмічене курсором) число в пам’ять;
Shift F3 - додати текуче (відмічене курсором) число до пам’яті;
Alt F3 - відняти текуче (відмічене курсором) число з пам’яті;
Ctrl F4 - вставка значення пам’яті (в режимі корегування поля списку або запиту).
Крім того значення пам’яті можна використовувати в калькуляторі, воно позначається в формулах символом “М”. Значення комірки пам’яті відображається в правому нижньому куті вікна калькулятора.
11.3. Запуск зовнішніх програм
“1С:Бухгалтерія - Проф.” дозволяє запускати інші (зовнішні) програми, не закінчуючи сеанс роботи. Ця можливість буде обговорена в даному параграфі.
Список зовнішніх програм. Для виклику зовнішніх програм виберіть пункт “Зовнішні програми” з групи “Сервіс” головного меню. На екрані буде виведено список зовнішніх програм.
Список містить 4 графи.
графа “Найменування” містить назву зовнішньої програми, ця графа служить тільки для зручності пошуку програми в списку;
графа “Каталог” містить диск і каталог, в які буде виконано перехід перед запуском програми. Якщо програма, яка викликається, знаходиться в текучому каталозі або в списку каталогів, який вказаний в команді PATH файлу AUTOEXEC.BAT, то дану графу можна не заповняти;
графа “Ім’я файлу” містить ім’я програми, яка запускається. Розширення (.EXE, .COM або .BAT) можна не вказувати;
графа “ОП” містить кількість оперативної пам’яті в кілобайтах, яка необхідна для запуску програми. Якщо графа не заповнена або містить нульове значення, для програми звільняється максимально можлива кількість оперативної пам’яті.
Список зовнішніх програм можна розширювати і коректувати. Однак перші 4 стрічки в списку зовнішніх програм являються фіксованими: їх не можна знищувати.
Запуск програми. Для запуску зовнішньої програми виділіть клавішами потрібну стрічку в списку і натисніть клавішу Enter.
Зауваження.
Для запуску зовнішніх програм на жорсткому диску комп’ютера повинно бути вільно не менше 600 кбайт (це необхідно для збереження стану оперативної пам’яті, див. нижче).
Корегування списку програм. Ви можете продивлятсь і коректувати список зовнішних програм, як звичайно (див. п. 2.11). Наприклад, для вставки стрічки в список натисніть клавішу Ins , для знищення стрічки - вкажіть на неї курсором і натисніть клавішу Del. Для коректування графи списка виділіть цю графу курсором і натисніть клавішу * .
Програма не дозволить знищити перші чотири рядки списку або змінити в них графу "Назва".
Тимчасовий файл для запуску програм. При запуску зовнішніх програм "1С:Бухгалтерія-Проф." зберігає стан оперативної пам’яті у тимчасовому файлі, а після закінчення роботи викликаної програми - відновлює початковий стан пам’яті з цього файлу. Розмір тимчасового файлу дорівнює розміру оперативної пам’яті, що звільняється для запуску зовнішньої програми. Обмеження розміру оперативної пам’яті, що виділяється (вказується в четвертій графі списку зовнішних програм), дозволить скоротити час запуску зовнішньої програми.
Звичайно тимчасовий файл, що використовується для збереження стану оперативної пам’яті, створюється на поточному диску. Якщо це Вас не влаштовує, Ви можете вказати інший диск і, якщо бажаєте, директорію (каталог) в змінній оточення TEMP операційної системи DOS. Наприклад, щоб тимчасовий файл створювався на диску D: ,включіть у файл AUTOEXEC.BAT рядок
SET TEMP=D:
і перезавантажте комп’ютер.
Зауваження.
1. При використанні зовнішнього редактора необхідно в графі "Директорія" вказати шлях доступу до цього редакора або включити директорію, що містить програму зовнішнього редактора, в список директорій, вказанних в команді Path файла AUTOEXEC.BAT. Після внесення змін в файл AUTOEXEC.BAT не забудьте виконати перезагрузку комп’ютера.
2. При використанні менеджера пам’яті QEMM/386 на деяких комп’ютерах можливі збої при запуску зовнішних програм.
11.4. Записна книжка
Якщо Ви постійно використовуєте "1С:Бухгалтерію-Проф.", Вам може стати корисною функція "Записна книжка" цієї програми. В записній книжці Ви можете призначити на будь-яку дату список справ, і тоді при вході в програму в той день, на який призначені які-небудь справи, на екран автоматично буде виведений список справ.
Для виклику записної книжки виберіть режим "Записна книжка" із групи "Сервіс" головного меню. На екран буде виведений список намічених справ.
Список складається з трьох граф: "Дата" (дата заходу), "День" (день тижня - ця графа заповнюється автоматично) і "Запис" (містить призначення заходу). Ви можете продивлятись і коректувати даний список як звичайно (див.п.2.11). Наприклад, для вставки рядка в список натисніть клавішу Ins, для знищення рядка вкажіть на нього курсором і натисніть клавішу Del. Для коректування графи списку виділіть цю графу курсором і натисніть клавішу Enter. Після закінчення коректування списку натисніть Esc.
"1С:Бухгалтерія-Проф." при запуску перевіряє, чи не призначені на поточну дату які-небудь справи в записній книжці. Якщо призначені, то на екран зразу ж виводиться записна книжка, і в ній курсором відмічається перший запис, що відноситься до текучої дати.
Щоб не перевантажувати записну книжку, відпрацьовані записи в ній рекомендується знищувати.
11.5. Встановлення паролю.
Якщо ви хочете обмежити або попередити можливість доступу інших осіб до "1С:Бухгалтерії-Проф.", Ви можете встановити пароль на вхід в програму. Для цього виберіть пункт "Встановити пароль" із групи "Сервіс" головного меню. Програма виведе запит установки паролю.
Введіть пароль (від 1 до 10 букв або цифр) і натисніть Enter. Програма запитає підтвердження установки пароля. Для підтвердження натисніть Enter, для відмови від паролю - Esc.
Після цього при вході в програму кожний раз пропонується набрати пароль. Якщо пароль вкзаний неправильно, програма не запускається.
Зняття паролю. Для зняття паролю виберіть пункт "Встановити пароль" з групи "Сервіс" головного меню, і введіть порожний пароль (зразу натисніть Enter).
Зауваження.
1. Після установки паролю обов’язково запишіть його або запам’ятайте.
2. При перевірці паролю великі і маленькі букви не відрізняються. Так, якщо Ви ввели пароль "Контрабас", то при запуску програми можна вказати пароль "Контрабас", "КОНТРАБАС", "контрабас" або навіть "конТраБас".
3. Наявність паролю не заважає змінити бази даних “1С:Бухгалтерія-Проф.” з допомогою інших програм, наприклад, DBase, FoxPro і т.д.
11.6. Дії з останніми сформованими документами.
В процесі роботи з "1С:Бухгалтерією-Проф." формуються різні вихідні документи: звіти, первинні документи, оборотні відомості, карточки рахунків і субконто і т.д. Для Вашої зручності "1С:Бухгалтерія-Проф." надає засоби для перегляду, редагування і друку останнього сформованого документу. Це робиться з допомогою слідуючих засобів:
Перегляд - пункт "Перегляд" в нижній частині групи "Сервіс" головного меню. Крім того, перегляд останнього документу викликається також з всіх основних режимів програми, коли натиснути комбінації клавіш Ctrl F7.
Редагування - пункт "Редагування" в нижній частині групи "Сервіс" головного меню.
Друк - пункт "Друк" в нижній частині групи "Сервіс" головного меню. Друк останнього сформованого документу викликається також з більшості основних режимів програми, коли натиснути клавіші Ctrl F8.
Крім того, останній сформований документ можна зберегти на диску під іншим іменем з допомогою пункту "Зберегти в архіві" в нижній частині групи "Сервіс" головного меню (див. нижче).
Зауваження.
Останній сформований документ зберігається на диску у вигляді файлу з іменем OUT.TXT.
11.7. Архів документів
Для звернення до документів, що часто використовуються (текстових файлів) "1С:Бухгалтерія-Проф." дозволяє вести архів документів. Для звернення до архіву потрібно вибрати пункт "Архів документів" в групі "Сервіс" головного меню. На екран буде виведено заголовок архіву.
Заголовок архіву представляє собою список, що складається із двох граф:"Назва документа" та "Ім’я файла". Ви можете проглядати і коректувати даний список, як звичайно (див. п. 2.11). Наприклад, для вставки рядка в список натисніть клавішу Ins , для знищення рядка вкажіть на неї курсором і натисніть клавішу Del. Для коректування графи списку виділіть цю графу курсором і натисніть клавішу Enter. Для виходу з архіву документів натисніть Esc.
Для кожного файлу, вказанного в заголовку архіву, ви можете виконати слідуючі дії.
Перегляд - втановіть курсор на рядок з іменем файла і натисніть F3;
Редагування - встановіть курсор на рядок з іменем файла і натисніть F4;
Друк - встановіть курсор на рядок з іменем файла і натисніть F8;
Таким чином, з допомогою режиму "Архів документів" можна створювати, редагувати, проглядати і друкувати будь-які текстові файли. В графу "Ім’я файлу" треба занести ім’я потрібного файлу, після чого, натиснувши F3, його можна продивлятись, F4 - створювати або редагувати, F8 - друкувати.