Реферат: Практика з банківської справи
Реєстр власників іменних цінних паперів містить :
1. Інформацію про емітента :
- номер особового рахунку емітента ;
- повну назву,коди ЕДРПОУ ТА ЗКНГ та повну юридичну адресу емітента ;
- засновникІв емІтента : повна назва, коди ЕДРПОУ та ЗКНГ(основний вид діяльності) ,повну юридичну адресу - для засновників- юридичних осіб ; прізвище ,ім”я та по батькові , адресу ,дані про документ,що посвідчує особу - для фізичних осіб ;
- вид,кількість,номінальну вартість,належних засновників іменних цінних паперів цього емітента ;
- прізвище,ім”я, по батькові уповноважених осіб емітента ;
- розрахунковий рахунок ,назву та адресу банку , код МФО ;
- розмір статутного фонду емітента ;
- вид іменних цінних паперів ;
- кількість та номінальна вартість кожного випуску іменних цінних паперів .
2. Інформацію про Реєстратора .
3. Інформацію про власника цінних іменних паперів - фізичну особу ;
4. Інформацію про власника іменних цінних паперів - юридичну особу .
5. Інформацію про номінального утримувача.
Емітентам відкриваються такі рахунки :
- емісійний рахунок для зарахування по ньому об”явленої у встановленому порядку емісії ;
- рахунок на викуплені іменні цінні папери,на яких відображаються вид, кількість,номінальна вартість викуплених емітентом іменних цінних паперів з метою анулювання чи подальшого продажу .
Внесення змін до реєстру на підставі відповідних документів Реєстратор повинен здійснити протягом п”яти робочих днів.
Підставою для внесення у систему реєстрів записів про передачу прав власності на іменні цінні папери чи обтяження іменних цінних паперів зобов”язаннями, є передавальне доручення від зареєстрованої особи або уполвноваженої нею особи, а при відкритому розміщенні іменних цінних паперів - від торговця цінними паперами, що здійснює розміщення цінних
паперів за дорученням, від іменні та за рахунок емітента.
Підставою для внесення інформації до системи реєстру про заставодержателя, є розпорядження застави .
Розпорядження застави повинно бути підписане заставодавцем або його уповноваженою особою.
По бажанню акціонера надається виписка з реєстру особового рахунку .
ВІДДІЛ КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ
Відділ касових операцій є структурним підрозділом Дирекції і керується Законом України “Про банки і банківську діяльність”, Статутом Дирекції ,іншими законодавчими актами України,нормативними актами НБУ . Взаємодія відділу касових операцій з іншими підрозділами банку основується на правилах,встановлених інструкцією НБУ № 1 від 07.06.94р.
ОСНОВНІ ЗАДАЧІ ВІДДІЛУ
- Безумовне виконання законів України, Наказів Президента України,нормативних та інструктивних актів НБУ - № 1 від 07.06.94р., № 4 від 20.06.95р.
- Раціональна організація готівкового обороту.
- Своєчасна видача готівки підприємствам та іншим обслуговуючим організаціям на оплату праці,пенсії та інші цілі.
- Виконання встановленого порядку касової та емісійної роботи.
ФУНКЦІЇ ВІДДІЛУ КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ
1. Прийняття коштів та цінностей прибутковою касою.
2. Видача коштів та цінностей видатковою касою.
3. Прийняття та видача коштів ( в т.ч. валюти) валютною касою Дирекції.
4. Експертиза грошових білетів.
5. Перерахунок готівки.
6. Обробка, формування та пакування грошових білетів.
7. Щоденна звірка каси з виведенням залишків на кінець операційного дня.
8. Забезпечення належного зберігання грошей та цінностей.
9. Недопущення недостач,надлишків та прорахунків в касі.
10. Щоденне встановлення надлімітних залишків грошей та поповнення кореспондентського рахунку шляхом здавання готівки в НБУ .
11. Організація чіткого касового обслуговування підприємств,організацій ,громадян - клієнтів.
ПРИНЦИПИ ТА ПОРЯДОК ДОКУМЕНТООБІГУ
Принципи та порядок документообігу встановлюються згідно інструкції № 1 від 07.06.94р.
При касовому обслуговуванні клієнтів використовуються бланки документів єдиної форми, а саме :
- об”ява на внесення готівки;
- приходний касовий ордер;
- чек на отримання готівкових коштів ;
- приходний ордер ;
- видатковий касовий ордер.
Всі касові документи повині заповнюватися клієнтами без помарок та виправлень. Контроль за оформленням касових документів,які надходять від клієнтів, покладено на оператора-бухгалтера по розрахунково-касовим операціям ,обслуговуючих їх,контролера-робітника обліково-операційного відділу,а потім касира.
По внутрішньобанківських операціях також використовуються бланки єдиної форми : приходні та видаткові касові ордери.Правильність заповнення , наявність помилок,виправлень та помарок перевіряє контролер,після того як документ був заповнений бухгалтером, а потім підписується касиром в підтвердження закінчення операції.
Для оформлення видачі авансів касирам і зведення операційного дня відділом використовуються слідуючі документи :
- книга обліку прийнятих та виданих грошей (цінностей), ф. № 155 для отримання національної та іноземної валюти та відомість на видачу гривень і валютних авансів робітникам обмінних пунктів ;
- касові приходні та видаткові ордери ;
- справка касира видаткової каси про суму під звіт ;
- справка касира приходної каси про суму прийнятих грошей та кількості грошових документів,які надійшли в касу, та по яким були видані квитанції про прийняття готівки;
- зведена справка про касові обороти;
- звітна справка про касові обороти за день та залишків цінностей - для валютної каси.
ВІДДІЛ КРЕДИТУВАННЯ ТА ФІНАНСУВАННЯ ДИРЕКЦІЇ
Відділ кредитування та фінансування Дирекції банку “Україна” є структурним підрозділом Дирекції.
Усвоїй діяльності відділ керується Статутом банку, рішенням загальних зборів акціонерів,Ради,Правління , кредитного комітету Дирекції банку “Україна” , Законами про банки і банківську діяльність”, “Про господарські товариства”, “Про інвестиції”,Постановами Кабінету Міністрів України, нормативними актами НБУ ,вказівками Правління банку, Положенням про Дирекцію банку та Положенням про відділ кредитування та фінансування Дирекції банку “Україна”.
Діяльність відділу спрямована на реалізацію єдиної кредитної політики банку “Україна” всіма установами банку області з питань кредитування та фінансування , розвиток кредитних відносин з позичальниками,що обслуговуються банком; підвищення ефективності кредитних вкладень,які направляються в основному на виробничу діяльність позичальників ; розміщення кредитних вкладень в інтересах акціонерів, прискорення обіговості кредитних коштів, забезпечення своєчасного повернення наданих кредитів та сплати процентів по них , збереження таємниці по кредитних операціях клієнтів , розробці нових форм і методів банківського обслуговування клієнтів.
Кредитні відносини з позичальниками здійснюються на договірній основі , на умовах повернення кредитів, їх строковості , платності і під забезпечення , передбачене чинним законодавством та погоджене сторонами.
Відділ організовує кредитування та фінансування капітальних вкладень, безперервність розрахунків в капітальному будівництві підприємств і організацій різних галузей народного господарства, кооперативів, орендарів, фермерських господарств.
Налагоджує ділові контакти з обласними управліннями, об”єднаннями , трестами , підвідомчими відділеннями банку у вирішенні питань кредитування та фінансування капітальних вкладень, організації розрахунків в капітальному будівництві .
Відділ здійснює свою діяльність разом із структурними підрозділами центрального апарату банку “Україна” , підвідомчими Дирекції установами банку, органами адміністративного та господарського управління , акціонерами , комерційними банками , обласними податковими інспекціями та іншими органами.
Структура та штат відділу затверджуються керівництвом Дирекції банку.
Відділ очолюється начальником , призначеним директором Дирекції банку.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ
Організовує та здійснює через відділення ( операційний відділ ) короткострокове та довгострокове кредитування та фінансування акціонерів, державних підприємств та організацій , фермерських господарств та інших юридичних і фізичних осіб .
Вивчає потребу в кредитах , поогнозує направлення кредитів , аналізує структуру кредитних вкладень , контролює їх розміщення і освоєння.
Розглядає клопотання відділень та їх позичальників про надання кредитів, вивчає їх фінансовий стан та приймає рішення в межах своєї компетенції і вносить свої пропозиції на розгляд керівництва та кредитного комітету про можливість видачі кредитів позичальникам .
Здійснює контроль за укладанням кредитних угод з позичальниками , правильним оформленням кредитних операцій , своєчасним та якісним виконанням умов укладених з позичальниками кредитних договорів , та забезпеченням повернення кредитів і процентів за користування ними .
Здійснює постійний контроль за станом простроченої заборгованості по кредитах та процентах по відділеннях банку та організує роботу по їх зниженню, щомісячно доповідає керівництву банку про виконання передбачених заходів .
Накопичує банк даних про кредитоспроможність позичальників і їх фінансовий стан.
Готує пропозиції для розробки та формування показників бізнес-планів по області та зведеного в цілому по області .