Реферат: Походження всесвіту
Бог створив світ за шістьох днів, але якщо виходити з теорії Великого Вибуху вік утворення всесвіт дорівнює приблизно 15-20 млрд. років. Зараз теоретичні фізики намагаються як би згорнути всесвіт, щоб точніше довідатися її вік. Але для нас же важливий сам факт, що всесвіт мав початок.
У момент, що був названий Великим Вибухом, щільність всесвіту була дорівнює 1000 000 г/м(куб), а температура дорівнювала 10 у 32 ступені градусів К. Цей момент був названий крапкою сингулярности, тобто була крапка, був початок, виникла маса, абсолютний простір і всі закони, яким зараз підкоряється всесвіт.
0
невідомо ніщо Час
t>1/100сек
t=10 сек 10 сек 1млн.років мільйони років
Т=10 ДО 10 ДО 10 ДО 10 ДО
Ця схема нам показує, що згодом температура всесвіт знижується.
Якщо виходити з фактів , то теорія Великого Вибуху здається дуже переконливої , але тому що ми дотепер не знаємо, що ж було до нього , це напускає небагато тумана на цю проблему. Але все-таки наука просунулася набагато далі, ніж це було раніш і як будь-яка революційна теория , теорія Великого Вибуху дає гарний поштовх розвитку наукової думки.
Перейдемо тепер до ще одній, не менш цікавої теорії виникнення світу. Це Антропный принцип. У чому його сутність?
Антропный (людський) принцип першим сформулював у 1960 році Иглис Г.И. , але він є як би неофіційним його автором. А офіційним автором був учений на прізвище Картер.
Антропный принцип говорить про те, що на початку всесвіту був план світобудови, вінцем цього плану є виникнення життя , а вінцем життя- людин. Антропный принцип дуже добре укладається в релігійну концепцію програмування життя.
Антропный принцип затверджує, що всесвіт така, яка вона є тому, що є чи спостерігач же він повинний з'явитися на визначеному етапі розвитку. На доказ вищевикладеного творці цієї теорії приводять дуже цікаві факти. Це Критичність Фундаментальних Констант і Збіг Больших Чисел.
Розглянемо перший факт.
Фундаментальними константами називаються
швидкість світла- З
постійна планка- h
заряд електрона- е
маса електрона-mе
маса протона-mр
маса нейтрона-mn
середня щільність у всесвіті-
гравітаційна постійна-
електромагнітна постійна- до
Виходячи з цих констант знайшли їхній взаємозв'язок:
між масою протона, електрона і нейтрона:
mр -mn >me
me= 5,5x10 г/моль
mp-mn=13,4x10 г/моль
а також критичність значень щільності у всесвіті:
q=10 г/см
якщо q>10 ,то всесвіт пульсуюча
якщо q!