Сучасний будівельний матеріал - газоблок
Нові технології в виготовленні матеріалів - це вірний шлях до здешевлення будівництва. Однією з таких сучасних розробок є газбетон. Цей твердий матеріал, з якого формують блоки прямокутної формі. Вони отримали спеціальну назву – газоблоки.
Подивимось, що являє собою газоблок технології отримання подібних матеріалів, їх основні характеристики.
При розробці цього матеріалу використовували основні компоненти бетону.
До складу газобетону входять: пісок, вапно, цемент і вода. При змішуванні до цієї суміші додають алюмінієву пудру, що викликає бурхливу хімічну реакцію. Маса «пучіться», значно зростаючи у об’ємі. Бульбашки вуглеводню залишають багато відкритих пір в матеріалі. «Бісквіт» відстоюють і після застигання, розрізають на блоки. Потім їх відправлять до автоклаву, де відбувається заключний процес обробки парою.
Таким чином, отримують готові до продажу газоблоки, характеристика яких така:
- Легкість (в середньому на 3 рази від силікатної цегли)
- Проста обробка матеріалу. Легко розрізати, просвердлювати отвір або вирізати поглиблення потрібної форми.
- Зручність монтажу, спеціальні пази для кріплення та переносу блоку.
- Міцність, морозостійкість і низька теплопровідність.
- Екологічний матеріал, завдяки натуральному складу.
- Чудова звукоізоляція.
- Висока вогнестійкість.
Будівництво з газоблоків дозволяє прискорити весь процес важких робіт, завдяки зручній величині елементів та їх легкості.
Розміри газоблоку бувають різними, але один стандартний екземпляр (лінійні параметри 600х200х300 мм) замінює кладку з 8 – 13 цеглин. При цьому він важить 20 – 22 кг, проти 60 кг. «цегляної» класики.
Будівництво будинків з газоблоку ідеально підходить до нашого клімату. «Здорову атмосферу» приміщень забезпечують «дихаючі» властивості матеріалу. Його відкриті пори грають роль «решета» для надлишку вологи в будинку. Вона випаровується, тому у будівлі завжди підтримується її стандартний рівень. Будинки з газоблоків не потребують утеплення, адже стандартний елемент товщиною у 360 мм., еквівалентний цегляній кладці в 1,38 м!
Найближчим конкурентом даного матеріалу є його «родич» - пінобетон. Газоблоки, піноблоки – це різновиди пористого бетону, кожен з яких має свої переваги. Навколо цих матеріалів завжди виникає дискусія, що краще піноблок чи газоблок?
Якщо зовнішній вигляд в них практично однаковий, то спосіб виготовлення різний. Піноблоки отримують, не внаслідок хімічної реакції компонентів суміші, а за допомогою змішування їх з готовою піною, і просушування матеріалу. Пори, що утворилися, - закриті, завдяки чому цей матеріал водонепроникний. Це й є головні їх відмінності один від одного. Будинки з газоблоку потребують додаткового надійного зовнішнього облицювання. До того ж його неможна виконувати одразу, а потрібен час на «просушку» стін. Найкращий та швидкий варіант для цього - вентильований фасад, який дозволить стінці вільно «дихати».
«Піноблочні будови» пришвидшують процес, але не герметичні і позбавлені цього «дихання», потребують додаткового піклування про вентиляцію і підтримки нормального мікроклімату приміщень.
Джерело: https://www.eos-klinkier.com.ua/catalog/gas_block/